KEŞFET SİNEMA & TV

Evde İzlenecek Film Önerileri 4

Evde izlenecek film önerilerinde bu sefer gerilim, dedektiflik, drama, bilim kurgu ve hapishane … Son zamanlarda izlediğim en heyecanlı ve başarılı filmleri sizin için sıraladım.

Contratiempo – The Invisible Guest IMDB: 8.0 

İzlediğim en iyi 2017 filmlerinden bir tanesi diyebilirim. Zaten yönetmen Oriol Paulo’nun bir önceki filmi El Cuerpo’yu da beğenmiştim. Entrika, dedektiflik, gizem dolu ve gerilim konulu filmleri seviyorsanız sakın kaçırmayın. Gerilim ve heyecanın bir an bile düşmediği, sürprizli sonuyla seyirciyi ters köşeye yatıran bir İspanyol filmi.

Fragman:

Labyrinth of Lies IMDB: 7.3

Hitler Almanya’sını konu alan bir çok İkinci Dünya Savaşı filmi izlemişizdir. Fakat bu filmde savaşın üstünden 15 yıl geçmiştir ve Alman halkının Auschwitz toplama kampı trajedisinden haberi yoktur.

Devlet yetkilileri olayların ve yaşanan vahşetin üstünü kapamış, tüm belgeleri saklamışlardır.  İdealist, genç bir savcı olan Alman Johann ise yaşanan olayları ve Auschwitz gerçeğini gün yüzüne çıkarmak ve dünyaya duyurmak için kararlıdır. Toplama kampından kurtulan kişilerle görüşen ve kamplarda görev almış Nazi subaylarının peşine düşen genç savcı hem kendi ülkesinindeki insanların hem de tüm dünyanın bu olayları bilmesi için mücadele eder.

Yabancı dilde en iyi film Oscar adayı olmuş Labyrinth of Lies, gerçek hikayeden sinemaya uyarlanmış. Bu dönem filmlerini seviyorsanız mutlaka izleyin.

Fragman: 

Shot Caller IMDB: 7.4

Dikkatsizlik sonucu yaptığı araba kazasında yakın arkadaşının ölümüne sebep olan, Game of Thrones’un Kingslayer’ı, Lanniester’ların en sevilebilecek olanı, Cersei’nin gizli aşkı Jamie Lanniester’ı sinema perdesinde baş rolde görüyoruz. Kaza sonrası hapishaneye düşen karakterimiz, sadece güçlünün hayatta kalabildiği Amerikan hapishanelerinde kendini göstermeye ve güçlü tarafta yer almaya çalışır. Hapishane filmlerini seviyorsanız, bu filmi sakın kaçırmayın. İzleyiciyi sıkmayan dramasıyla, kurgusuyla ve Jamie’nin oyunculuğu ile çok başarılı bir film. Hatta bu film için de 2017’nin en iyilerinden diyebilirim.

Fragman: 

Coherence IMDB: 7.2 

2014 yılına ait filmde bir kuyruklu yıldızın dünya üstünde yarattığı yan etkiler, kuantum fiziği ve paralel evren gibi konular işleniyor. Bilimkurgu filmi olsa da Coherence bildiğimiz bilimkurgu filmleri gibi öğeler içermiyor. Bir akşam yemeği için bir araya gelmiş arkadaş grubunun başına tuhaf olaylar gelmeye başlar ve kendilerinden bile şüphe eder hale gelirler. Tek mekanda geçen bir film olmasına rağmen film boyunca oyuncularla birlikte kendinizi bu sürüncemeden çıkmaya çalışırken bulacaksınız.

Fragman:

El Secreto De Sus Ojos – Secret In their Eyes IMDB 8.2

2010 yılında en iyi yabancı film dalında Oscar ödülü almış film, Arjantin sinemasının en başarılı filmlerinden biri. Başrolünde ise Arjantin’in usta oyuncularından Ricardo Darin yer alıyor.

Yıllar önce tecavüz edilip öldürülen bir kadının cinayetini yeniden araştırmaya başlayan Benjamin Esposito adlı bir adamın hikayesi anlatılıyor. Arjantin’nin bozuk hukuk sisteminin içinde adalet arayışına giren hikaye, sürpriz ve vurucu finaliyle izleyiciyi kendisine hayran bırakıyor.

Fragman:

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up