KEŞFET

Kahramanım Sensin Projesi ile 365 Gün İyilik

Çocukları mutlu etmek amacıyla bir kaç yıl önce ortaya çıkan ve hala devam eden harika bir projeyi sizinle paylaşmak isterim. Kahramanım Sensin projesi Deniz ve Gökçe Cantürk isimli iki kardeşin gönüllü sanatçıların da desteğiyle birlikte yürüttüğü çocuk temalı bir iyilik projesi.

Projenin temelini attıkları ilk günden itibaren onlarla birlikte olan Göksel, Moğollar, Yeni Türkü ve Vega’nın yanı sıra, 2017’de şarkılarıyla projeye dahil olan Cem Karaca, Mabel Matiz, Hayko Cepkin, Gökhan Türkmen ve Can Bonomo’nun bugüne dek seslendirdiği şarkılarından küçük notları tasarlayarak günlük hayatımızda kullandığımız objelere uyarlıyorlar.

Projenin kurucularından Deniz, projenin nasıl ortaya çıktığını ve geliştiğini şöyle anlatıyor;

Gönüllü sanatçılar ile yürüttüğümüz bu projede; şarkıların, sanatçıların ve ürün alarak destek sağlayan gönüllülerin çocukların kahramanı olmasını amaçladık. Projenin çıkış noktasında zevkle dinlediğimiz, her sözü ayrı bir hikayemize dokunmuş şarkılardan günlük hayatımızda her an yanımızda taşıyabileceğimiz tasarımlar yaratmak ve buradan elde edilecek geliri de yararlı bir iş için kullanmak düşüncemiz vardı.

 

Proje zihnimizde olgunlaştıktan sonra 2015 yılında, “şarkılarla çocukların kahramanı olabileceğimiz” fikrinden yola çıkarak Kahramanım Sensin projesine başladık. Projenin başında Göksel, Moğollar, Yeni Türkü ve Vega ile birebir görüşerek projemizi anlattık ve beraber karar verdiğimiz şarkılarından küçük notlar ile tasarımlar yaptık.

O sırada Göksel’in albümü de yaz aylarına denk düştüğünden, o yazın en güzel şarkılarından “Denize Bıraksam” için bir tasarım yaptık. Ayrıca efsane grup Moğollar’ın şarkısı “Bi’ şey yapmalı”, Yeni Türkü’nün unutulmaz “Deliler” şarkısı ve Vega’nın “Sokaklar tekin değil” şarkılarına yaptığımız tasarımları günlük hayatımızda kullandığımız t-shirt, çanta, defter gibi ürünlere uyarlayarak internet sitemiz üzerinden satışa çıkardık. Buna ek olarak Göksel bir de albümlerini imzalayarak bize bağışladı ve sitemiz üzerinden bir set haline getirip satışa sunduk.

Geçtiğimiz iki senede ilk olarak Korunmaya Muhtaç Çocuklar vakfı (Koruncuk) ile çalışarak, onların destekçisi olduk. Elde ettiğimiz gelir ile Bolluca Çocuk Köyü’ne korunmaya muhtaç çocukların günlük hayatlarını kolaylaştıracak yenilikler yaptırdık. Kahramanım Sensin olarak önümüzdeki süreçte farklı çocuk vakıfları ve ihtiyaç sahiplerini tespit edip daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. 
 
Geçtiğimiz günlerde de içinde şarkı sözlerinden tasarımları bulabileceğiniz bir “365 gün iyilik ajandası” adını verdiğimiz bir ajanda tasarladık. Göksel, Moğollar, Yeni Türkü ve Vega yine şarkılarıyla bize destek oldular. Ayrıca şarkılarıyla aramıza yeni katılan Hayko Cepkin, Gökhan Türkmen, Mabel Matiz, Can Bonomo’nun yanı sıra 2004 yılında aramızdan ayrılan efsane sanatçı Cem Karaca’nın da şarkılarından tasarımların yer aldığı ‘365 gün iyilik’ ajandasını sitemiz üzerinden satışa sunduk. İçinde 9 farklı sanatçının 15 şarkısının tasarımlarının yer aldığı ajandanın geliri de yine ihtiyaç sahibi çocuklara aktarılacak.  

Kahramanım Sensin olarak, bir çocuğun dahi yüzünü güldürebilmek ve geleceğe dair umut taşımasına yardımcı olabilmek bizim için çok önemli. Bu amaçla projenin başından bu yana bizi destekleyen sanatçıların yanı sıra aramıza yeni katılan sanatçılar ile her geçen gün daha fazla gönüllüye ulaşarak, her gün bir çocuğa daha umut olmaya devam etmeyi hedefliyoruz. 

Websitesi: https://www.kahramanimsensin.com/

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up