KEŞFET

Doğal Taş Objeler ve Klinker Design

Aranızda dekoratif objelerin doğal görünümlü olanlarını seven var mı? Eğer varsa bu tasarımlardan hoşlanacağınızı düşünüyorum. Saksı, mumluk, sabunluk seti gibi seçenekleri olan Klinker Design  objelerin en büyük özelliği tamamen el yapımı olarak üretiliyor olması. Üretimleri; çimento, derz dolgu ve mermer tozu karışımının farklı kalıplara dökülmesiyle yapılıyor. Kalıptan çıkardıktan sonra zımparayla düzeltiliyor ve rendeleniyorlar. 

Klinker Design’ın kurucusu ve tasarımcısı Bahar güzel sanatlar heykel mezunu. Şu sıralarda Bodrum’da yaşıyor ki bunu kendisiyle ayrıca konuşacağız:) Klinker Design’ın ortaya çıkışını şöyle anlattı:

‘Üniversitede heykel eğitimi aldım. Mezun olduğum günden bu yana okuduğum bölümle ilgisi olmayan bir meslek yürütürken aklımda her zaman heykel ve sanat ile ilgili bir şeyler üretme fikri vardı. Bundan 1 sene önce aslında hiç de yabancısı olmadığım bir malzeme olan beton ilgimi çekti ve betondan mekansal ürünler yapmaya karar verdim. Okulda da yaptığım heykellerde doğal malzemeler kullanmayı sevdiğim için betonun ham hali, doğal görüntüsü, soğuk bir malzemeyi dekorasyonla birleştirme fikri beni çok heyecanlandırdı.  Başlarda hobi olarak ürettiğim ürünleri sonrasında instagram üzerinden açtığım Klinker Design isimli sayfamda satmaya başladım.

Her geçen gün daha da fazla etrafımızı saran ve estetikten uzak beton binaların içine, ruhu ve estetiği olan beton objeler yerleştiriyorum.  Şimdi yeni yeni sağlamlığı arttırmak için farklı beton tipleriyle denemeler yapıyorum. Deneme amacıyla ufak saksı ve mumluklar yaparak başladığım bu işte, artık daha farklı ve özgün üretimler yapmayı hedefliyorum.

Bunun için ilk denemem de yine ham bir malzeme olan ahşapla birleştirdiğim beton banyo seti oldu. Beton ve ahşabın doğallığının birleşimi güzel bir bütünlük yarattı. Bundan sonraki çalışmalarımda da ikisini bir arada kullanmayı planlıyorum’.

Böyle yaratıcı ve girişimci insanlara bayılıyorum 🙂 Ayrıca tasarımlarını da çok sevdim, ahşap ve taş birleşimlerinin devamını heyecanla takipteyim! Eğer siz de detaylı bilgi almak ya da sipariş vermek isterseniz instagram hesabından kendisine ulaşabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FARKLI, YENİ, YARATICI HEDİYE FİKRİ ARAYANLARA CHOCO CONCEPT

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up