KEŞFET

2017’nin Favori Netflix Dizileri

2017’de hayatımıza giren yeni dizilerle birlikte, tanıdığımız dizilerin yeni sezonlarıyla 2017 Netflix favorilerimi sizin için seçtim. Eğer arasında izlemedikleriniz varsa suç, dedektiflik, bilim kurgu, veya tarihi gerçekleri konu alan dizilerden tarzınıza uygun olanı mutlaka izlemenizi öneririm. 

Dark

Netflix’in ilk orjinal Almanca yapımı olan Dark Aralık ayında hayatımıza girdi. Bir çocuğun kaybolması üstüne gelişen olaylar, gizli kalmış gerçekler ve zaman çerçevesinde dönen hikaye Almanya’nın Winden isimli kasabasında geçiyor. Dizinin gri tonlarda karanlık bir havası olsa da olaylar hızlı gelişiyor ve bölüm üstüne başka bölüm izlemek istiyorsunuz. İlk başta Stranger Things’i anımsatıyor diye düşünüyorsunuz ama sonrasında fikriniz değişiyor. Dil ayarını Almanca’ya getirmeyi unutmayın. Fragmanı da buraya ekliyorum:

Ozark

Normal bir hayatı olan bir finans danışmanı uyuşturucu karteline bulaşırsa neler olur? Kendi halinde bir hayatı olan karakterimiz bir şekilde bulaştığı işler sonrasında ailesini alıp sessiz sakin bir yer olan Ozark’a yerleşir. Sonrasında ise kendi içlerinde de problemleri olan bir ailenin hayatta kalma mücadelesini heyecanla izliyoruz.

Black Mirror (4.sezon)

Black Mirror’ın 4.sezonu Aralık ayında yayına başlamasıyla hayatıma yeniden girip çıkması bir oldu. 6 bölümden oluşan diziyi bir kaç gün içinde bitirdim. Koskoca 4 sezondur diziyle tanışmayanlar için 😉 Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın nasıl değiştiğini ve yakın bir gelecekte nelerle karşılaşabileceğimizi gösteren dizi bu sezon da izleyiciyi şaşırtıp, heyecanlandırıp, hızla gelişen teknolojiden oldukça ürkmenize neden oluyor. İşte bu da 4.sezon fragmanı:

Stranger Things (2.sezon)

Stranger Things  1.5 yıl gibi bir süre sevenlerini beklettikten sonra Ekim ayında 2.sezonunu yayınladı.  Açıkçası ben o kadar heyecanlı bir şekilde beklemiyordum ve biraz boş zaman geçirmek için izlemiş olsam da dizi yine de devam etmemi sağlıyor. Özellikle çocuk oyuncuların yeteneği ve dizinin 80’lerde geçmesinden ötürü o dönemin stili ve müziklerini yansıtması, diziyi benim için daha çekici hale getiriyor. Ayrıca uzun zamandır görmediğimiz Winona Ryder ve ‘acaba ne olacak’ sorusu diziyi izleme nedenlerinden.

The Crown (2.sezon)

Günümüzde hala İngiltere Kraliçesi olan II.Elisabeth’in hayatını konu alan dizi, ilk sezonda Elizabeth’in tahta gelişini ve ardından 10 yıl boyunca gelişen olayları ele almıştı. Aralık ayında başlayan 2.sezonda Elisabeth, ikili ilişkilerde ve hükumetle ilgili konularda zor zamanlar yaşamaya devam ediyor. 6 sezon olacağı konuşulan dizinin önümüzdeki sezonlarını, özellikle Lady Di’nin yer alacağı bölümleri nasıl işleyeceklerini çok merak ediyorum. Dönemi, kostümleri, dekorasyonu, İngiliz asaletini ve ruhunu çok iyi yansıtan dizi, film kalitesinde çekilmiş. Özellikle dönem dizilerini ve gerçek hikayeleri seviyorsanız mutlaka izlenmeli!

Çoğu hala hayatta olan kraliyet ailesinin yaşananları açıkça yansıtan diziye izin vermiş olmaları da ayrıca şaşırtıcı.

En İyi Drama dalında Altın Küre kazanan dizi, Kraliçe’yi canlandıran Claire Foy’a bir Altın Küre ve Churchill’i canlandıran John Lithgow’a bir Emmy ödülü kazandırmıştı.

The Sinner

Psikoloji, cinayet, dedektiflik temalı dizileri seviyorsanız bu diziyi bir solukta izleyip bitirebilirsiniz. Baş rolünde Jessica Biel ve Bill Pulman’ın yer aldığı The Sinner 8 bölümden oluşan tek sezonluk bir dizi. Hızlı başlayıp hızlı devam ediyor ve sonuna kadar heyecanla cinayeti çözmeye çalışıyorsunuz! Netflix’in en başarılı dizilerinden biri bence.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FARKLI COĞRAFYALARDAN KADIN YÖNETMENLERİN ELİNDEN ÇIKMIŞ 10 HARİKA FİLM

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up