KEŞFET

Bu sıralar Netflix’te Neler İzlemeli? Netflix Önerileri

Netflix son zamanlarda içerik bakımından çok zengin. Eğer film izleyecek kadar vaktiniz yoksa veya boş vakit geçirmelik dizi arayışındaysanız ya da Netflix’in belgesellerini keşfetmek isterseniz son zamanlarda izlediğim bir kaç dizi, film ve belgeseli sizinle paylaşmak istedim.

Collateral, IMDB 6.7

Senaryosu David Hare, yönetmenliği Dee Rees tarafından yapılan 4 bölümlük BBC yapımı bir mini İngiliz dizisi. Polisiye ve dedektiflik konularını seviyorsanız heyecanlı başlayan ilk bölümüyle ilginizi çekebilir. Dizide aynı zamanda bol miktarda politik konular işleniyor. Ortadoğu, göçmenlik, savaşlar, fakirlik, kilise derken Türkiye de diziden nasibini almış. Sadece 4 bölümden oluşan bir dizi için dizide çok fazla yan karakter kullanılmış ve farklı kon
ular işlenmiş. Bu kadar mesaj çılgınlığı biraz fazla gelse de boş vakit geçirmelik heyecanlı sayılabilecek bir dizi.

Seven Seconds, IMDB 7.7

Veene Sud tarafından yaratılan ve bir Netflix orjinal dizisi olan Seven Seconds’ın ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. İkinci sezonu olacak mı henüz belli değil ama eğer olacaksa tamamen farklı bir konu üstünde durulacağı düşünülüyor.

Suç draması ve polisiye seviyorsanız bu dizi ilginizi çekebilir ancak fazla heyecan ve gerilim beklemeyin. Daha çok Afro-Amerikan bir ailenin dramını, kirli işlere bulaşan polisleri ve ırkçılığı konu alan ve biraz ağır ilerleyen bir dizi. Gerçi ben henüz sonuna kadar izlemedim ama ilk 3-4 bölüm bira yavaş ilerledi. Yine de dizinin merak uyandırdığını söyleyebilirim, ben devam edeceğim.

Somebody Feed Phil, IMDB 8.0

Eğer seyahat etmeyi, bir de yemek yemeyi seviyorsanız bu program tam size göre! “Everybody Loves Raymond”ın yaratıcısı Phil Rosenthal şehir şehir dolaşıp yerel mutfakları acayip sempatik bir şekilde tanıtıyor. Ama sadece yemek programı gibi düşünmeyin, gittiği şehir ve oranın kültürüyle ilgili deneyimler de paylaşıyor. Bizim alışık olduğumuz tarzda standart bir gezi programı ya da yemek programı gibi değil, çok eğlenceli.  Şimdiye kadar Netflix’te yer alan bölümleri: Bangkok, Saygon, Tel Aviv, Lizbon, New Orleans, Meksiko.

Annihilation, IMDB 7.1

Başrolünde Nathalie Portman’ın oynadığı film bilim kurgu türü filmde renkler ve görsellik çok başarılı. Filmin konusu yine insanlığın sonun gelebilmesi üstüne kurulmuş. Ben bilim kurgunun büyük bir fan’ı değilim ama yine de filmin sonuna kadar acaba şimdi ne olacak diye merakla izledim. Hayatta herşeyin sürekli bir değişim halinde olduğu mesajını etkileyici bir şekilde vermiş.

The Story of God, IMDB 8.1

Morgan Freeman’ın ilahi dinler ve farklı inanç sistemlerinde medeniyetlerde tanrı, kıyamet, mucize gibi kavramları son derece objektif bir biçimde araştırdığı NatGeo yapımı belgesel.

Şu an toplam 9 bölümü yayınlanmış belgeselde Morgan Freeman ölümden sonra yaşama inanan ilk medeniyet olan Mısır’dan, semavi dinlerin merkezi olan Kudüs’e, oradan Hindistan, Roma ve Ortadoğu’ya uzanan bir yolculukta, yaratıcı var mı, tanrı kim, kıyamet günü, cennet cehennem ve tanrının varlığına dair kanıtları araştırıyor ve neden bir yaratıcıya inanıyoruz sorusunu soruyor. Kesinlikle izlenmesi gereken, son derece öğretici ve keyifli bir belgesel.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİR SOLUKTA İZLENECEK DİZİ ÖNERİLERİ

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up