ANNE-ÇOCUK İYİ HİSSET

Hamilelik Günlüğü: Mucizeme Ulaşma Yolculuğuma Hoşgeldin…Rahim Ağzı Yetmezliği ve Hamilelik Süreci

Ne desem, nasıl başlasam… biliyorum başlayınca ardı arkası kesilmeyecek satırların çünkü o kadar dolmuştu ki içim bunu paylaşmam lazım dedim hep kendime. Sadece bekledim, istedim ki dileğime kavuşayım ve bu yolculuğum, yazılarım bir iç dökmeden ibaret olmasın, başkalarına umut olsun.

Bu süreçte hep benzer problemlerle bebeklerine sağlıkla kavuşanları internette araştırdım, sonu güzel biten hikayeler aradım durdum. Elbet bir çok pozitif öykü vardı fakat çok azı paylaşılmıştı. Mesela @littlefightermert @melinasmom @hassasanne umutla takip ettiğim, okuduğum kişilerdi, siz de mutlaka okuyun. Gerisinde hep bilimsel yüzdeler, soğuk cümleler, ihtimaller içimi daralttı.  Samimi bir kaç söze, motive olabilmem için pozitif sonuçlara o kadar çok ihtiyacım vardı ki! Bu nedenle yazılarımla benzer sıkıntıları yaşayan birilerine umut ışığı olabilirsem ne mutlu bana.

Önce kayıpla sonuçlanan hikayemi paylaşacağım. Bu canınızı sıksın istemem, aksine bu süreçte keşkelerim vardı, onlar sizin de keşkeleriniz olmasın diye yazdım. Sonrasında nasıl atlatmaya çalıştığımdan bahsedeceğim. Dileğime kavuşabilmek için tekrardan toparlanıp attığım adımlarla devam edeceğim. Son olarak da sağlıkla kavuştuğum Mila’ma hamile olduğum süreci tüm riskleri, zorlukları ama bir o kadar da umut, sabır, pozitif enerji ve motivasyonla geçirdiğim hamileliğimi hafta hafta paylaşacağım. Haftalık hamilelik hikayemi o esnada yazmıştım fakat dediğim gibi paylaşmak için bekledim, şimdi tam zamanı… Kötü hikayemi uzun uzun yazmış olabilirim ama inanın aslında bu hislerimin çok çok az bir özeti.

Sorunlarınız ne olursa olsun eğer bebeğinize kavuşmak için tıbbi olarak ufak bile olsa ihtimaliniz varsa inancınızı yitirmeyin. Hele ki ihtimal yok denilen bir çok kişinin bile mutlu sonuca ulaştığını biliyoruz. Bedenimiz, bir mucizenin dünyaya gelebilmesi için bir araç. Bedenimize, ruhumuza iyi davranarak içimizdeki gücü ortaya çıkarabilir, mucizemize kavuşabiliriz.

Benzer problemler yaşayıp yazdıklarımda aklınızdakileri bulamaz, sorularınız olur, paylaşmak isterseniz elimden geldiğince her zaman yardıma hazırım.

Bunu bir merhaba yazısı olarak kabul edip, mucizeme kavuşma sürecindeki adımlar için lütfen takipte kalın.

Bana şuralardan ulaşabilirsiniz:

sezinkenet@gmail.com

Instagram @sezinkenet

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MUCİZEME KAVUŞMA YOLCULUĞUMDA RAHİM AĞZI YETMEZLİĞİ VE KAYIPLA SONUÇLANAN HİKAYEM

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up