İYİ HİSSET SAĞLIKLI YAŞAM

Saçım Saçın Olsun, Kanser Savaşçıları

Bu konuda yazacak çok şey var ama elim çok gitmiyor açıkçası. O sebeple öncelikle sizlerle tesadüfen denk geldiğim bir videoyu ve dolayısıyla öğrendiğim çok güzel bir projeyi paylaşmak istiyorum. ‘Saçım Saçın Olsun’ projesi Kanser Savaşçıları derneği tarafından kurulmuş.

Gönüllü erkek ve kadınlar saçlarını kestirip gönderiyorlar ve bu saçlar peruk haline getirilerek peruk talebinde bulunmuş kanser tanısı konmuş kişilere veriliyor. Projeye katkıda bulunanlar arasında kuaförler de var. Gönüllüler bu kuaförlere ücretsiz olarak saçlarını kestirebiliyorlar.

Hijyen konusu da tabii ki oldukça önemli. Bunun için de proje çok dikkatli davranıyor ve hem saç kesimi, saçların yıkanması hem de atölyede peruk oluşturulması aşamasında titizlikle çalışıyorlar. Projeye katkıda bulunmak isteyen gönüllüler şimdiye kadar bir çok soru sormuş. Saçta boya olmasının sorun olup olmayacağından tutun da, hangi kuaförlerde saçlarını kestirebileceklerine kadar bir çok soru dernek tarafından cevaplanmış. Eğer siz de daha detaylı bilgi almak isterseniz bu adresten inceleyebilirsiniz: Kanser Savaşçıları

Kanser Savaşçıları Facebook sayfasında yayınlanmış bu videoda ise bir savaşçının hikayesini izleyebilirsiniz:

İşte bizim hikayemiz… Kanserle mücadele yolunda birbirinden destek alarak, birbirine tutunarak yola devam eden, sadece saçlarını değil, hayallerini, umutlarını da paylaşan güzel insanların hikayesi. Üç beş güzel yürekle başlayıp ta Facebook Global'e kadar uzanan bir umut hikayesi.

تم نشره بواسطة ‏‎Kanser Savaşçıları‎‏ في 11 يوليو، 2017

 

Foto: Julia Caesar

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up