KEŞFET

Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul-Ankara Deneyimi

Çok uzun zamandır merak ettiğim TCDD Yüksek Hızlı Tren‘i kullanma şansı buldum. Ankara-İstanbul arasını 4 saat 15 dakika civarı bir sürede tamamlandığı için diyebilirim ki YHT’yi mutlaka kullanın!

Gelelim detaylara… İlk olarak trende zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamıyorsunuz. Nasıl mı? Mesela film meraklısıysanız aksiyondan, drama, komediden belgesele çok geniş yelpazesi olan bir film arşivi sizleri bekliyor. Ben kısa zaman önce vizyona girmiş bir romantik komedi tercih ettim mesela 🙂 Ayrıca müzik menüsü de gayet iyi; arşivlerde her tarzda şarkının bulunuyor olması, müzik dinlemeden yolculuk yapamayanlar için bulunmaz nimet. Bunlar da yetmez diyorsanız ekranınızdan seçebileceğiniz oyunlar ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kompartımanlara gelecek olursak; dörtlü birbirine bakan, rahat ve konforlu koltuklar oldukça hoş. Tabii bu dörtlü koltukları çalışma alanı olarak da düşünebilirsiniz. Yolculuk sırasında rahat bir şekilde çalışabilmeniz için uygun ortam sağlanıyor (ücretsiz ve iyi bağlantılı bir Wi-Fi imkanı). Genellikle çalışmak için bu alanı seçen öğrencilerin keyfi yerinde gözüküyordu diyebilirim.

Filmdi müzikti oyundu derken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan İstanbul’a geldim. Benim açımdan oldukça keyifli bir yolculuk oldu diyebilirim. Tekrar Ankara-İstanbul arası seyahat etmem gerektiğinde bu şekilde gitmeyi düşünüyorum.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up