GEZ-GÖR MEKAN

Akaretler’in En Yenisi, Hungry

Bu sıra mekanlardan gidiyorum…Havaların da sonunda güzelleşmesiyle insan daha çok dışarı çıkmak istiyor. Zaten kış grisi daha da devam etseydi hiç iyi olmayacaktı 😊 Bu sefer yeni keşfim Akaretler’de geçtiğimiz aylarda açılan Hungry! Akaretler’in bu kadar hareketlenmesi, sevimli ve kaliteli mekanlar açılmasına çok seviniyorum doğrusu.

Hungry de onların en yenilerinden biri ve belli ki sadece civarda oturanların değil bir çok kişinin ilgisini çekecek. Tavan bitkileri, duvardaki dev çizimleri ve renkli renkli grafik resimleriyle şu sıra tam da aradığım cinsten insanın içini açan bir atmosferi var.

Özellikle kahvaltı konusunda iddialılar. Ben henüz kahvaltısını denemedim fakat menüde öne çıkanları görünce bir sonraki sefer için baya heyecanlandım. Şöyle size de örnek vereyim kendinizden geçin 😊 Poşe yumurtalı avakado, mekanın kendi tarifi olan %100 dana cheddar peynirli sosis, füme kaburga et, çıtır ege otlu tortilla ve her geçen gün menüye yeni eklemeler yapıyorlar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hungry Akaretler (@hungryakaretler) on

Ama burayı sadece kahvaltıcı olarak da düşünmeyin çünkü ana yemeklerinde de değişik değişik mantıları ve Hungry Burger’ı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Nasıl değişik mantı derseniz klasik kıymalının dışında karamalize soğanlı, köz patlıcanlı gibi seçenekleri var. Mantılar hazırlandıktan sonra deniz tuzlu yoğurtla ve üzerinde gezdirdikleri maydanoz yağı ile servis ediliyor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hungry Akaretler (@hungryakaretler) on

Mekan, Akaretler’den Maçka’ya doğru çıkarken solunuzda kalan Abacı Latif Sokak’ta yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İSTANBUL’DA EVİNİZDE GİBİ RAHAT EDİP, KİTAP OKUYABİLECEĞİNİZ MEKANLAR


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up