İYİ HİSSET SAĞLIKLI YAŞAM

Anda Kalarak Endişelerinizden Kurtulun

Birçoğumuz geçmişe ya da gelecek kaygısına takılarak anı yaşamanın önemini fark edemeden akışa kapılıyoruz. Anı kaçırmak aslında birçok önemli durumunda yaşanmasına engel olabiliyor.

Anda kalmanın önemi aslında kişinin yaşadığı zamanı iyi değerlendirmesi ile alakalıdır. Tüm yıl boyunca yorgunluğunuzu üzerinizden atmak için geldiğiniz tatilinizde anda kalarak, o anın tadını doyasıya çıkarmanın avantajı da yaşayabilirsiniz.

Eşsiz deniz kokusunu ve dalgaların sesini dinlerken, tüm kaygılarınızdan arınıp ılık esen rüzgara karşı kollarınızı kaldırarak tüm benliğiniz ile yeryüzünü selamlayabilirsiniz.

Endişe ve kaygı doğuracak olan düşünceler ile sürekli meşgul olduğumuzda anın tadını çıkarmayı ihmal ederek aslında birçok güzelliği de kaçırabiliyoruz.

Anın Farkına Var

Anın farkına varmak kişinin yaşadığının farkına varmasıdır. Dinlenmek olarak ifade edilen tüm tatil programları sonrasında eve dönüşünüzde daha yorgun olmanız ya da işten dönüşte yatıp uyuduğunuz halde dinlenmeden uyanmanız da tamamen yaşadığınızın ve anın farkına varmamanız ile doğru orantılıdır.

Dinlen

Dinlenmek en önemli anı yaşama formülüdür. Yaşadığımızın farkına varabilme hissini yaşamak için öncelikle beynimizi dinlendirmemiz gerekir.

Beynimizi boşaltarak ideal bir dinlenme yaşamak için ise yapmanız gereken tek şey sakin bir yerde oturup gözlerimizi kapatıp anın keyfini çıkarabilmektir.

Dinlenme süreçlerimize rahatlatıcı hobilerimizi de ekleyerek dinlenmeden alacağımız etkinin daha verimli olabilmesini de sağlayabiliriz. Bu sayede endişe ve kaygıdan arınarak anı yaşamanın önemini de fark edebiliriz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HER GÜN UMUTLU OLMANIZ İÇİN 5 NEDEN

Photo by Cynthia Magana

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up