KEŞFET

Bir Solukta İzlenecek Dizi Önerileri 3

Dedektiflik, polisiye, cinayet ve soygun hikayeleri… Bu aralar heyecanlı gerilim dizilerinden ilerliyoruz. Sıradan hepimiz grip olup evden pek çıkamaz olunca bir solukta izlenecek mini diziler yardımımıza koşuyor. 

Manhunt: Unabomber

Mindhunter dan sonra fbi’ın yine suçluları arama ve analiz etmedeki tekniklerini öğrendiğimiz başka bir dedektiflik dizisi daha! 90’lı yıllarda Amerika’da gerçekleşen bombalı eylemlerin sorumlusu Unabomber’ı konu alan dizi gerçek hayatta yaşanmış olayları anlatıyor.

Dizinin ilk bölümleri ağır başlasa da ortalarında heyecan doruk noktasına çıkıyor. Gerilim ve merak içinde sonuna kadar üst üste bölümleri izliyorsunuz. Hikayeyi uzatıp dallandırmadan bitiren enfes bir dizi. Eğer Mindhunter’ı sevdiyseniz bu diziyi de seveceğinizi düşünüyorum.

La Casa De Papel

Kusursuz bir plan ve kusursuz bir ekiple gerçekleştirilen bir soygun hikayesini anlatan İspanyol yapımı dizi. İlk başta süper heyecanlı başlasa da ilerleyen bölümlerde karakterlerin önceki hayatları ve hikayeleri araya eklenerek dizi uzatılıyor. Yine de bir kaç gün içinde sonuna kadar merakla izleyip bitirdim. İkinci sezonu de çekilmiş ancak henüz Netflix’te yayınlanmadı.

The End Of The F***ing World

Aykırı iki gencin hikayesini konu alan bu kara mizah 8 bölümden oluşan bir mini dizi. Channel 4’tan çıkma, şuan Netflix’te yayınlanan dizinin soundtrack’i kendini fark ettiriyor. Ayrıca canım İngiliz aksanı 🙂

La Mante

Avrupa yapımlarından bir diğeri Fransız tf1 kanalının Netflix’te yayınlanan yeni seri katil dizisi. Netflix polisiye ve dedektiflik hikayelerinin çok tuttuğunu görmüş olmalı ki, farklı ülkelerden benzer içerikli diziler ekliyor.

İki seri katilin hikayesini anlatan 6 bölümlük dizi izleyicisini düşündürüp, sorgulatıyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up