KEŞFET

Bir Solukta İzlenecek Dizi Önerileri 2

Bazen tek yapmak istediğiniz boş boş koltukta yatıp dinlenmek ve hiç bir şey düşünmeden bir şeyler izlemek olur. İyi bir film izlemeye oturana kadar saat geç olduğunda diziler yardımımıza koşuyor! Şimdi size son zamanlarda izlediğim ve izlemeyi planladığım bazı dizilerden bahsedeceğim.

The Sinner, IMDB 8.0 

Bu diziyi bir kaç gün önce izlemeye başladım ve dün bitti! Zaten toplam 8 bölümden oluşan tek sezonluk bir dizi. O nedenle de uzun uzun sezonlarca ne olacak acaba diye beklemiyorsunuz. Diziye başlamadan önce ne konusu, ne de aslında dizinin Alman yazar Petra Hammesfahr’ın kitabından uyarlanmış olduğunu biliyordum.

Eğer psikoloji, suç draması, dedektiflik gibi konular ilginizi çekiyorsa bu diziyi beğeneceğinizi düşünüyorum. Başrolünde Jessica Biel ve Bill Pullman yer alıyor. Bir anda şaşırtan ilk bölümünden itibaren tüm bölümleri heyecan ve merakla izledim.

 

Mindhunter, IMDB 9.0

Suç, gerilim ve dram seviyorsanız işte bir yeni dizi daha! Aslında henüz izlemeye başlamadım ama hem duyduğum yorumlar, hem Netflix dizisi olması, hem yönetmenleri, hem de konusuyla benim için sırada Mindhunter yer alıyor.

4 bölümün yönetmenliğini David Fincher (Seven, The Game, Fight Club, Zodiac, The Curious Case of Benjamin Button, House of Cards) ile birlikte Charlize Theron üsteleniyor. Diğer bölümlerde ise yönetmen koltuğunda Andrew Douglas, Asif Kapaida (Ali and Nino, Amy), Tobias Lindholm yer alıyor.

The  Handmaid’s Tale, IMDB 8,7

Eğer geçtiğimiz kış ilk sezonunu izlemediyseniz bir an önce izlemeye başlayın çünkü tam tarihi net olmamakla birlikte, 2018’de 2.sezonu geliyor. Aslında bir Hulu yapımı olan dizi Türkiye’de sadece BluTV’de yayınlanıyor. Sadece bu dizi için bile olsa BluTv’ye üye olmak isteyebilirsiniz.

1985 yılında Margaret Adwood’un aynı isimli romanından TV’ye uyarlanmış diziyi  ‘gri ve tuhaf’ olarak tanımlayabilirim:) ABD’nin Gilead  bölgesinde bir anda değişen sistemle birlikte erkek egemen hale gelen toplumun, doğurganlığı arttırmak için kadınları nasıl ‘damızlık’ olarak kullandıklarını konu alıyor. Madmen’in Peggy’si yani Elisabeth Moss, dizinin baş rolünde yer alıyor ve daha ilk bölümden izleyiciyi  kendine bağlamayı başarıyor. Bu arada dizinin soundtrack’i de oldukça iyi.

The Walking Dead, 8.Sezon 23 Ekim’de Başlıyor, IMDB 8,5

Tamam aslında yeni değil ve bir solukta izlemelik de değil zira 8.sezona geldik ancak; The Walking Dead izleyicilerine yeni sezonun 23 Ekim’de başlayacağını duyurmak istedim:) Uzun soluklu bir dizi olsa da bölüm üstüne bir bölüm daha izlemek isteten favori zombie dizim olduğunu söyleyebilirim. Hatta öyle ki çok fazla izlediğimde sokaktaki insanlar gözüme farklı görünebiliyor. Eğer şimdiye kadar kendisine pek ilgi göstermediyseniz ve ne izlesem diye düşünüyorsanız bence bir şans verin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİR SOLUKTA İZLENECEK DİZİ ÖNERİLERİ 1

 

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up