KEŞFET

Düğün Hazırlığı Sürecinde Yardıma Koşan, Şık ve Feminen Tasarımıyla Chapters Hayatımızda

Düğününüzü planlarken daha önce hiç aklınıza gelmeyen ne kadar çok detay olduğunu fark ediyorsunuz. Günce Kazazoğlu’nun tasarladığı Chapters  işte bu aşamada hayatımıza yeni giren mükemmel bir wedding planner.

Geçen sene kendi evlilik hazırlıklarına başladığında yurt dışında yaygın olarak kullanılan ve ajanda görevi gören bir wedding planner arayışına giren Günce Kazazoğlu, aradığını maalesef Türkiye’de bulamamış. Yurt dışından alınca gönderimde sorun çıktığını ve zaten bir çok sayfasının da bizim düğünlerimize uygun olmadığını fark etmiş. ‘En basitinden iki sayfalık davetli bölümü yetmiyordu 🙂 ’, diyor. Sonrasında ise Chapters süreci başladı:

Chapters

Büyük bir şirkette çalışıyordum ve mutsuzdum. Hep “içinde benden bir şey olan” bir işin hayalini kuruyordum ama ne yapabileceğimi bilemiyordum. Kafamda bir şimşek çaktı tabii 🙂 Bize uygun bir “evlilik ajandası” hazırlayacaktım. Bir moda sever ve kırtasiye aşığı olarak bu iş tam bana göreydi. Kafamda bunlar dolaşırken, bir gün uçakta İzmir’deki büyük bir matbaanın sahibiyle tanışmak da evrenin bana göz kırpışıydı sanıyorum.

İlk bir kaç ay iki işi bir arada götürsem de, heyecanım arttıkça ofiste oturamaz oldum ve işten ayrıldım. Sonrasında hem içerik hem de tasarım çalışmalarına daha çok yoğunlaşabildim ve 8 ay sonunda ilk ürünüm hazırdı. Henüz 3 hafta oldu ancak ilgilden ve geri dönüşlerden oldukça mutluyum. İnsanların ürünümden beğeni ve sevgiyle bahsetmeleri çok büyük bir mutluluk.

Chapters; Geri Sayım, Davetliler, Planlama, Gardrop ve İletişim & Notlar olmak üzere 5 bölümden oluşuyor. Bu bölümlerin her birinde yönlendirici maddeler, checklistler, bütçe ve davetli tabloları, görüşmelerde sorulması gereken sorular, hatıra fotoğraf sayfaları gibi bu süreçte not alınması ve yapılması gereken her şeyin bulunduğu farklı farklı sayfalar var. Toplamda dolu dolu 100 sayfa. Ajandaların dışı, yurt dışında özel olarak yapılıyor ve tümü el yapımı. İçindeki klasör mekanizması sayesinde sayfa ekleme olanağı sağlıyor.

Chapters Wedding Planner ile hazırlık süreci hem keyifli ve kolay geçiyor, hem de en özel günümüzün tüm ayrıntılarını ilk günkü gibi yıllarca saklıyor. Ayrıca tüm bu süreçte, provalardan görüşmelere yanımızda keyifle taşıyabileceğimiz şık ve feminen tasarımı da cabası. Diğer yandan bu ajandanın harika bir nişan hediyesi olduğunu belirtmek isterim.

Şu an için ilk ve tek ürün olan Chapters Wedding Planner’ın yanına yakında yeni ürünler de eklenecek gibi görünüyor.

Sipariş şu an yalnızca Instagram üzerinden veriliyor. Havale ve kapıda ödeme seçenekleri bulunuyor. Önümüzdeki günlerde web sitesi de hayata geçecek, takipte kalın  @Chapters_tr

 

 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up