GEZ-GÖR TÜRKİYE

Eşsiz Bir Ege Tatili için Fazla Bilinmeyen Rotalar

Ege tatili denilince akla gelen belli rotalar olsa da Ege kıyılarında birçok keşfedilmeyi bekleyen ve az bilinen yerler de var.

Ege’nin belli başlı tatil beldelerinde yapacağınız muhteşem tatilin yanı sıra daha az bilinen bölgeleri de ziyaret ederek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Ege Kıyılarında Az Bilinen Güzel Yerler

Ege kıyılarında olmasına karşın daha az bilinen ve doğal güzelliği ile insanı alıp götüren birçok yer vardır. Özellikle araba ile Ege kıyıları yolculuğundaysanız bu yerleri rotanıza ekleyebilirsiniz.

Patricia Koyu

Cunda adasının arka tarafında kalan Patricia kasabası bir zamanlar Rumların yaşadığı bir yer olarak biliniyor. Güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olan bu ada kasabasını ziyaret ederek ormanlık ve zeytinliklerin arasından denizle buluşabilirsiniz.

Kapıkırı

Antik hikayelerden ve antik alanlarda gezmekten hoşlananlar için ideal bir yer olan Kapıkırı, Muğla kentinin Milas ilçesinde Bafra Gölünün kenarında yer alıyor. Kapıkırı, tarihi zenginlikleri keşfetmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir antik kent.

Taşlıca

Kendinizi Afrika safarisinde hissetmek istiyorsanız, Taşlıca tam size göre bir belde. Marmaris’in Bozburun yarım adasında yer alan Taşlıca’da karşınıza her an sevimli atlar da çıkabilir.

Foto: Gezimanya

Ege tatili sırasında bunlara ek olarak İztuzu, Eski Datça, Arpaz, Gül Bahçe gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SELİMİYE KÖYÜ, MARMARİS

 

Photo by EVREN AYDIN 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up