İYİ HİSSET PILATES & YOGA & FITNESS

Evde Spor Yapmak için Takip Edebileceğiniz Hesaplar / Kanallar

Evde spor yapmak için hangi hesapları veya kanalları takip etmeli diye araştırıyor musunuz? Sizin de Instagram hesabınız yemek ve/veya spor yapanlarla doldu mu? Geçirdiğim operasyon nedeniyle hala spora başlayamadığım için ben de ilk günler sağlıklı denebilecek ama kalorili yiyeceklere sardım.

Henüz spor yapmaya başlayamamış olsam da severek takip ettiğim bazı hesapları sizinle de paylaşmak isterim. Hemen hemen her gün hepsinde bir canlı yayın var ve acayip aklım kalıyor, yapamadığım için sinir oluyorum, o yüzden benim yerime siz yapın 😊

Evde Spor: Pilates Yapmak için Takip Edebileceğiniz Hesaplar

Heryerdepilates.com

Instagram hesaplarına geçmeden önce sevgili hocalarımın platformu heryerdepilates.com’u paylaşayım. Benim normal zamanda da takip ettiğim, farklı tarzlarda çok başarılı bir çok hocanın yer aldığı platforma aylık / 6 aylık / 12 aylık gibi seçeneklerle üye olabilirsiniz.

Dersler seviyelerine göre değişiyor. Evde herhangi bir ekipman olmadan ya da bant, top gibi basit ekipmanlarla yapabileceğiniz bir sürü video bulunuyor.

 

View this post on Instagram

 

Size harika bir haberle geldik! Sizlerden bugüne kadar aldığımız geri bildirimleri, yorumları, istekleri topladık ve heryerdepilates.com’u yeniledik! Yeni sitemiz daha kullanışlı yepyeni bir tasarım ve daha kullanışlı ara yüzlerle yayında! En güzeli sitede beklediğiniz yeni özellikler de artık sizi bekliyor 😊 Artık; 👊 Kendi hedeflerinize göre kendi özel ders programınızı oluşturabilirsiniz! 👊 Programlarınızı takviminize de ekleyerek, hatırlatma alabilirsiniz! 👊 Çok daha avantajlı fiyatlarla pilates yapabilin diye artık 6 aylık ve 1 yıllık abonelik seçeneklerimiz de var… Daha bir çok yeniliğe sahip yeni sitemizi incelemek ve hala üye değilseniz üye olmak için heryerdepilates.com’a bekliyoruz! Çünkü pilates yapmanın daha kolay bir yolu yok 🤗💕

A post shared by Heryerdepilatescom (@heryerdepilatescom) on

Decathlon Türkiye Instagram Hesabı

Evde olduğumuz bu günlerde heryerdepilates.com hocaları hemen hemen her gün Decathlon Instagram hesabı üstünden IGTV’de canlı yayın yapıyorlar, kaçırmayın derim. Canan hocanın sandalye kullanarak yaptığı barfit programını mutlaka yakalayın.

Okadarbasit

Seza hocanın derslerini heryerdepilates.com ve Decathlon hesabında da bulabilirsiniz. Ama kendi hesabında ayrıca hem kısa kısa her seviyeye uygun video postlar, hem IGTV yayınları hem de pratik yemek tarifleri paylaşıyor. Kendini bir kaç hafta önce 100 gün spor yapma challenge’ına soktu ve şuan eşlik edemediğim için çok üzgünüm!

Ercinn

Severek takip ettiğim bir diğer hesap Erçin hocanın hesabı. Farklı bölgelere odaklanan Pilates mat egzersizleriyle birlikte ara ara HIIT antrenmanları da paylaşıyor. Ayrıca inanılmaz sağlıklı ve görsel şölen kıvamında tarifleri var.

Respilates

Ayşegül ve Egemen hocanın canlı yayınlarını kaçırmayın. Respilates hesabı üstünde canlı yayın tarih ve saatlerini takip edebilirsiniz. Onlarla birlikte Pilates yapmak çok çok keyifli.

 

View this post on Instagram

 

Haftaya yine harika tüm beden egzersizimizle başladık🙋🏽‍♀️🙋🏼‍♂️ 6 Nisan pazartesi saat 17:00 canlı yayın dersimizden bir kesit ( @aysegul_mete_ @egemenkonak ) birlikte yaptılar ; Dersin tamamı Şu an Story de hala kayıtta .. yarın akşam itibariyle 🖥 RESPİLATES CANLI YAYIN başlığıyla YOUTUBE KANALINDA 🌟 . #evdekal ama #hareketsizkalma #iciniziyiolsundisinizibizhallederiz #evdeegzersiz #Respilates #kalamis #fenerbahce #aletlipilates #pilates #reformer #pilatescadillac #ladderbarrel #egzersiz #pozitiveenergy #reformer #pilatesbody #pilateslife #spor #saglik #saglikliomurga #pilatesmotivation #pilateseveryday #contrology #josephpilates #aysegulmete #egemenkonak#suleerdal #pilatesinstructor #homeworkout #pilatestv

A post shared by Ayşegül Mete & Egemen Konak (@respilates) on

Ayse_baps

Ayşe hoca dün bir canlı yayın yaptı, ortalık yıkıldı. Umarım tekrar yapar ve ben de katılabilirim. Mutlaka takip edin ve yeniden ders yaparsa sakın kaçırmayın!

 

View this post on Instagram

 

“Tarihten alınması gereken önemli ders, insanların tarihten pek fazla ders almadıklarıdır. “ Aldous Huxley Distopyacılığı ile tanınan yazar Huxley’e katılırmısınız bilmem ancak aksini ıspatlayabileceğimiz günler yaşadığımızı söyleyebilirim. 2019 Kasım’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 3 ay içerisinde bütün dünyaya yayılan koronavirüs (covid19) şimdiye kadar dünyada 5000 den fazla insanın ölümüne sebep oldu. Koronavirüs yüzyıl kadar önce 1918 de ortaya çıkıp bütün dünyayı etkileyen ispanyol gribini akla getiriyor. ABD Kansas City’de ortaya çıkan ispanyol gribi de dünyada milyonlarca insana bulaştı ve yaklaşık 50 milyon insanın ölümüne sebep oldu. Ispanyol gribi ortaya çıktığı sırada Joseph Pilates İngiltere’de idi ve savaş nedeniyle İngilizler tarafından bir esir kampına yerleştirilmişti. Pilates buradaki tutsaklara kendi egzersiz metodunu yaptırıyordu. Bir mucize yaşandı ve Pilates’in egzersizini yapan hiçkimse bu salgından etkilenmedi. Pilates’in bu başarısı kamp liderlerinin dikkatini çekti ve Pilates’e hastabakıcılık görevi verdiler. Sizce milyonlarca kişi ölürken hem de bir esir kampında pilates yapanlara hiçbirşey olmaması tesadüf olabilir mi ? ben tesadüflere inanmam ve bu da tesadüf değildi, Pilates’in mucizesiydi. Pilates sistemini bilen, uygulayan arkadaşlarımın beni çok iyi anladığından şüphem yok. Pilates kullandığı teknikte nefese verdiği önem ile sadece iskelet kas sistemini değil, solunum sistemi de dahil olmak üzere tüm vücut sistemlerinin entegrasyonunu ve gelişimini sağlar. Pilates solunum sistemini ve dolayısıyla bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Pilatesi diğer egzersizlerden ayıran özelliklerinden biridir bu. Diğerlerini başka zaman paylaşırım 🙂 Nefes temel ilkedir. Koronavirüsün ve ispanyol gribinin ölümlere sebep olması akciğer tahribatıyla gerçekleşir yani solunum sistemini çökertmesiyle. Zayıf solunum sistemi ölümlere sebep olur. PILATES SOLUNUM SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİR. Huxley’in sözüne gelecek olursak ve tarihten ders çıkaracak isek, koronavirüs ile mücadelede evde kalmak, bütün dünyayı kimyasallara boğmak geçmişte de yapılan çözüm arayışları idi, peki yeterli oldu mu 🧐 (devami yorumda) @saglikbakanligi @drfahrettinkoca @

A post shared by Ayse Gungor (@ayse_baps) on

Mellpilates

Meltem hoca da hesabında herhangi bir ekipman kullanmadan yapabileceğiniz, tüm seviyelere uygun olabilecek, farklı bölgelere özel kısa video postlar paylaşıyor.

 

View this post on Instagram

 

Kalça-Bacak💪🏻 Bugün size kalça kaslarınızı ve bacağınızın arka kısmında ki kasları çalıştıracak 5 hareketlik bir seri hazırladım. 🥦Harketleri dikkatli izleyin. 🥦Toplamda 5 hareketi bitirdikten sonra en başa dönebilir. Seviyenize göre 2 veya 3 set yapabilirsiniz. 🥦 Eğer antrenman yapan kondisyonu iyi biriyseniz set sayısını arttırabilirsiniz. 🥦 Hareketleri yavaş ve kontrollü yapın. ❗️Tek taraflı gösterdiğim hareketleri diğer bacak ile yapmayı unutmayın. 🥦İstediğiniz diğer bölgeleri buraya yazabilir, kişisel sorularınızıda bana sorabilirsiniz. ‼️El bileğinizde problem var ise veya ağrı hissederseniz yumruklarınızın üzerinde veya dirsek üzerinde devam edebilirsiniz. ❗️ Hareketleri yaparken iki leğen kemiğinizinde yere paralel olduğundan emin olun ve kalçayı döndürmeyin. . . . #totalbodyworkout #stayhome #evdekal #homeexercises #pilates #pilateslovers #workoutmotivation #pilatesinstructor #cool #fitgirl #core #squat #lunges #motivation #run#cardio#workout #plank #quarantineworkout #quarantinedays #quarantine#gününegzersizi #evdeegzersiz

A post shared by Meltem Karaağaç (@mellpilates) on

Merihfit

Esnekliğine, fitliğine ve gücüne hayran olduğum hocalardan bir diğeri de Merih hoca. Bugünlerde o da Instagram hesabı üstünden canlı yayın yapıyor.

Evde Spor: Cardio Yapmak için Takip Edebileceğiniz Hesaplar

Bradleysimmonds

Eğer aradığınız şey kan ter göz yaşı ise Bradley Simmonds hesabını mutlaka takip edin. Her gün bu antrenmanları yaparsanız evden çıktığınızda bambaşka biri olabilirsiniz😊 Eğer uzun zamandır düzenli spor yapmıyorsanız seçtiğiniz programa dikkat edin.


Sanırım bu sıralar Instagramda başka fitness hesabı takip etmiyorum ama cardio dersleri için YouTube’ta favorilerim GymRa ve Fitness Blender.

Dancefunfitness

Eğer ben bunların hiç birini sevmiyorum ama hareket etmem lazım diyorsanız size tavsiyem dancefunfitness hesabını takip etmeniz. Samba’dan Zumba’ya ve Afrika danslarına farklı tarzlarda dans dersleri veren hoca Türkiye’de yaşıyor, sanırım Hillside’ın hocası ama emin değilim. İlk başta dersler biraz zor geliyor ama yine de çok eğlenceli ve deli gibi terleyeceğinize emin olun! Şu sıralar hem Instagramda canlı yayın ders veriyor hem de YouTube hesabında da farklı dersleri yüklü.

Evde Spor: Ortaya Karışık

Sweaters Community

Bu hesabı hangi kategoriye koyacağımı bilemedim çünkü HIIT antrenmanlarından meditasyona, yogadan Pilates’e bir çok farklı ders gerçekleştiriyorlar. Hatta haftanın programını dün paylaşmışlar bayıldım! Dersleri hesabın storysinden izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BEL AĞRILARINA İYİ GELEN FAVORİ PİLATES STRETCH HAREKETLERİ

Kapak Foto: Jonathan Borba


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up