FITNESS İYİ HİSSET PILATES & YOGA & FITNESS

Hızlı Yağ Yakıp, Fit Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Öneriler

Düzenli egzersiz ve dengeli bir beslenme artık sizin yaşam tarzınız. Diyet yapmadan, aç kalmadan, sadece beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek fit bir vücuda sahip olabileceğinizi biliyorsunuz. Önemli olan sadece kilo vermek değil, yağ yakmak ve kas kütlenizi arttırmak.

Hızlı yağ yakmak ve fit bir vücuda sahip olmak için işte size bir kaç ip ucu:

Fit bir vücut için kadınlarda %9-10 civarı ve erkeklerde %7-9 yağ oranı olmalı.

Öncelikle kişinin ihtiyacı olan macro besin değerleri tamamlanmalı. Protein, yağ ve karbonhidrat gibi. Yağlardan hızlıca kurtulmak için karbonhidrat döngüsü uygulanmalı. Hafta boyunca bazı günler yüksek, bazı günler sıfır ve diğer günler yüksek karbonhidrat tüketin. Karbonhidrat sıfır yapılan günler yağ tüketimi yükselsin, diğer günler düşük kalsın.

Spor yapmak için kısıtlı zamanınız varsa ki, 30 dakika örneğin spor yapmak için aslında epey uzun bir zaman, kendi antrenmanlarım maksimum 30-40 dk sürer. Bu süre içinde kuvvet antrenmanı ya da kuvvet+ dayanıklılık ve HIIT şeklinde kombinasyonlar yapabilirsiniz. Tamamen kişinin hedefine göre değişir ve kolay şekilde design edilebilir.

Fit bir vücuda sahip olmak için haftada minimum 3 gün şiddetli olmak suretiyle spor yapılmalı.

Spordan önce aç olmayı tavsiye ederim. Bu şekilde yağ yakımı maksimum seviyede olur. Lakin hemen sonra karbonhidrat ve protein açısından zengin bir öğün yenilmelidir.

Sabah aç karnına yapılan spor yağ yakımı açısından x2 etkilidir. Sabah ve akşam spor yapmak arasında tek fark budur.

Bu şeklide bir beslenme ve egzersiz programıyla 1 ayda kendinizdeki değişikliği fark edersiniz. 2 ayda ise herkes fark eder.

 

Foto:Keit Trysh


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up