ANNE-ÇOCUK İYİ HİSSET

Hamilelik Günlüğü: 37.Hafta Doğum için Tarih Belirlendi

Mucize öncesi yaşananları önceki yazılarımda belirttiğim gibi Mila’ma hamileliğim mutlu sonla sonuçlandı ve onca şeye rağmen sağlıkla kızımı kucağıma aldım. Hamileliğim boyunca günlük kısmında okuyacağınız yazıları yazdım, o süreçte yayınlamadım. Aslında destek alabilmek için çok paylaşmak istedim ama bekledim. İstedim ki dileğime kavuşayım ve bu yolculuğum, yazılarım bir iç dökmeden ibaret olmasın, başkalarına umut olsun. İşte tüm bu okuyacağınız hamilelik günlüğü artık paylaşıma hazır, benzer problemleri olanlara faydası olacağını umuyorum. İyi okumalar…

O kadar erken doğum, küvez durumlarına kendimi hazırlamışım ki inanamıyorum bu haftalara geldiğimize, sezeryan günü aldığımıza. Hiç bu kadar hamile olabileceğimi düşünmemişim, aynaya baktıkça şaşırıyorum. Eşimin dediğine göre damacana gibi olmuşum, kibarca çok su içtiğim için öyle dediğini düşünmek istiyorum:)

Bugün itibariyle +13,5 kg dayım, 4 aydır yatan biri için bence çok iyi bir rakam.  Ayaklarım hep yattığım için herhalde hiç şişmedi, ellerim ise bazen, yüzüm ise şişmiş, fotoğraflara bakınca anlıyorum nedense aynadan idrak edemiyorum.

Geçen hafta cumartesi kontrolümüzde doğum için günü belirledik, yani Arda Bey 2 Mart Pazartesi dedi biz de tamam dedik. Dikişler olduğu için daha fazla tutup riske atmak istemiyor, zaten artık normal zamanlardayız. Sezeryan olacak ve o sırada rahim ağzındaki dikişleri alacak. Normal doğum konusunu hiç konuşmadık ama bunun için dikişleri alması ve zamana bırakması gerekiyor. Böyle bir durumda beni hastaneye yatırırdı kesin, her an ani açılma olabilir vs diye açıkçası benim de daha fazla strese girip hastanede beklemeye niyetim yok. O kadar çok stres, heyecan, ani durumlar yaşadık ki bu planlı doğum işime geldi, bir yandan da garip geliyor gerçi daha kızım içeride rahat rahat dururken onu alıp, hop noluyor demesin!

Tarihi belirledikten sonra aldı bizi bir heyecan, nasıl yani 2 Mart’ta kavuşuyor muyuz kızımıza! En heyecanlı gün! En heyecanlı bir tarih!

Tarihi belirledikten sonra geriye 6 gün kalmıştı geriye, şimdi ise 3 gün kaldı. Arada da tekrar Nst’ye girip erkene çekmeye gerek var mı diye bakıldı, kasılmalar 90’ları bulsa da en azından düzenli değildi, bu kadar durdu 3 gün daha durur inşallah diyoruz 🙂

Doğum Günü için Detaylar

E bu kadar gün belirlemeye kadar gelmişken zamanında hep hayal kurup sonra vazgeçtiğim detaylar arasında bu 6 günü geçirebilirim dedim. Önce doğum fotoğrafçısını ayarladık, hep niyetim olan Ayça Oğuş ile haberleştik. Hep yattığım için doğru düzgün hamile fotoğrafım olmadığı için o gün biraz erkenden hastanede buluşup hamile halimi de çektireceğim. O yüzden elbise, süs püs yapmak lazım biraz:)

Hastane için başladığım kapı süsünün son detayları kaldı, çikolatalar da etiketlendi. Etiket tasarımını da kendim yaptım:) Tek tek yıldızlarını kanaviçe olarak işlediğim lavanta keselerim de tamamlandı, teslim oldu. Bir ara tüm bunların nasıl yapıldığını ayrıca yazacağım 🙂 Şimdi hastane odasındaki ikram masası için örtü, servis tabakları vs onları meydana çıkartacağım annemin yardımıyla, paketleyip hazır hale getireceğiz. Hala bu detaylarla uğraşabildiğimize inanamıyorum, erken doğum ihtimalinin yüksekliği içinde bu detaylar çok uzak kalmış bana. Ama şimdi o kadar keyifli geliyor ki, her gün bir şey daha ekliyorum hastaneye götürüleceklere 🙂 Ancak son günler böyle geçiyor.

 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up