GEZ-GÖR MEKAN

Healın Foods Nişantaşı, Sağlıklı Yemekçilerde Bir Yenisi

İTeşvikiye’de her önünden geçtiğimde acaba burası nasıl bir yer olacak diye düşündüğüm Healin Foods bir kaç ay önce açıldı ancak ben daha geçtiğimiz günlerde uğrayabildim. Son bir yıldır sağlıklı yemek alternatifleri sunan ne kadar çok yer hayatımıza girdi, çok da iyi oldu.

10 yıl önce hipoglisemi nedeniyle alternatif yiyecekler arar çok da bir şey bulamazdım ancak artık her geçen gün daha fazla mekan sağlıklı alternatifler üzerine odaklanıyor.

Teşvikiye köşedeki House Cafe’nin karşısına açılan Healin Foods, Hindistan’dan gelip İstanbul’a yerleşen Koshlendra Pratap tarafından açılmış. Burada sadece bir kaç çeşit şekersiz, unsuz tatlı seçeneği yok, upuzun bir yemek menüsü de var. Çorbalar, salatalar, wrapler, burgerler gibi yiyeceklerin hepsi sağlıklı ve doğal malzemelerle yapılıyor. Ayrıca mevsimine göre malzemeler kullanmaya dikkat ediyorlar.

Tatlılar arasında glütensiz brownie, raw cheesecake gibi seçenekler var. Ayrıca değişik kahve ve bitki çayları var. Yemekleri denemedim ancak ketojenik kahvesi ve şekersiz-glutensiz brownie’si çok lezzetliydi. Menüde gördüğüm kadarıyla yemeklerde hindistan cevizi yağı, curry, limon otu gibi  tatlar yer alıyor. Menü içeriğine bakınca Uzakdoğu konseptini hissediyorsunuz ama ben mekan atmosferinde onu çok hissedemedim. İçeride bir telaş ve hareket var, daha sakin ve dinlendirici olmasını tercih ederdim. Fiyatlar biraz yüksek. Organik ve sağlıklı konseptinin artık daha normal rakamlara gelmesi gerekiyor ancak yine de burayı sevdim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TEŞVİKİYE’DE YENİ BİR MEKAN DAHA, Vİ COFFEE & HEALTHY LIVING


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up