İLHAM VEREN HİKAYELER İŞ DIŞINDA NELER YAPIYORSUN?

İş Dışında Neler Yapıyorsun? The Urban Melody’nin Hikayesi

The Urban Melody çok kişisel bir blog olmasın, biraz daha ‘İyi Hissettiren’ bir lifestyle sitesi olsun  istediğim için ‘Ben Kimim’ ya da ‘Hakkımda’ gibi bir sayfa açmamıştım. The Urban Melody okuyucuları bilir, İş Dışında Neler Yapıyorsun diye bir serimiz var. Burada kurumsal hayatının yanında farklı bir işle de uğraşan kişilerle veya kurumsal hayatı tamamen bırakıp hayallerinin peşinden koşanlarla ropörtajlar yapıyorum. O yüzden yeri gelmişken biraz kendi hikayemi paylaşmanın zamanı geldi diye düşündüm 🙂 Umarım benzer hayalleri olanlara ilham verir.

Ben Ezgi, yaklaşık 10 yıldır dijital medya sektöründeyim (Amanın! Ne ara bu kadar zaman oldu?!) Yani asıl işim dijital reklam iletişim stratejisi oluşturmak, planlamak ve satın almak gibi özetleyebilirim. Şimdi size bu işim dışında başka neler yaptığımdan bahsedeceğim.

Medya sektörüne ilk girişim, zamanında kendime Hire Me London diye bir blog açıp, Londra’da çılgınca iş aradığım zamanda gerçekleşmişti. Ancak yazma merakım üniversitede İletişim Fakültesi’nde okurken bir dergide stajyerlik yaparken de vardı. Araştırmak, düşünüp kurgulamak o kadar hoşuma gidiyordu ki ayda 75 TL maaşa 8 ay boyunca staj yapmıştım 🙂 İlerleyen yıllarda aklımda hep ‘bu kadar dijitalin içindeyim, neden kendi websitem yok?’ sorusu olsa da bir türlü bu işe vakit ayıramadım. Sonunda daha fazla ertelememeye karar vererek 2016 yılında The Urban Melody’yi kurdum.

The Urban Melody’yi kurarken amacım okuyucuları iyi hissettiren, ferah ferah bir blog/magazin olmasıydı. İyi Hissetmek kategorisi de bu şekilde ortaya çıktı.

Her ne kadar konunun uzmanı olmasam da, şimdiye kadar yaşadığım hipoglisemi ya da bel boyun ağrılarından edindiğim tecrübelerimi ve nasıl çözümler bulduğumu benzer sorunları yaşayanlarla paylaşmak istedim. Sadece doğru beslenme ve spor yapmak iyi hissetmek için yeterli değil diyerek izlemekten çok keyif aldığım filmleri, yemyeşil parkları, iyi müzikleri, en sevdiğim şehirleri de The Urban Melody’ye ekledim.

Tabii sağ olsun uuup uzun yıllık iznimiz, vize gerekliliği ve TL’nin acayip değerli olması sayesinde senede ne kadar tatil yapabildiğimiz ve farklı yerler görebildiğimiz belli!…Bu yüzden tek başıma yeterince seyahat içeriği çıkarmam mümkün değildi. Ben de başladım etrafımda farklı ülkelere giden yakınlarıma, arkadaşlarıma sormaya 🙂 Annem, babam, ablam hepsi yazdı valla 🙂 Hangi arkadaşım hangi konuya ilgili duyuyorsa ondan o konuda paylaşımlar istedim. Bazısı moda ağırlıklı yazarken bazısı kültür-sanat hakkında yazdı. Siz de sevdiğiniz ülke ve şehirleri paylaşmak isterseniz beklerim 🙂

Bu sırada etrafımızdaki herkesin yurt dışına gitmeye başlaması ve biz ne olacağız endişesi, uzaklara gitmek isteyip de aslında istememek gibi kafa karışıklıkları, İstanbul’un şantiye şehir haline gelmesi, tanıdık tanımadık tüm yüzlerin mutsuz ve gergin halleriyle kafamda başka sorular oluşmaya başladı. Ve bu soruların cevaplarını; aynı düşüncelerden geçip, yanıtını ve çözümünü bulanlardan almaya karar verdim. Böylece Güneye Yerleşenler serisi ortaya çıktı. Okumayanlar varsa sizi şöyle alalım: Güneye Yerleşmek, Bodrum Vol.1

Bunun dışında yine işi gücü bırakıp ya da pause edip Asya’ya, Güney Amerika’ya uzun süreli yolculuğa çıkanlarla ropörtajlar yapıyorum. Yurtdışına yerleşenlerle taşınma süreçlerini ve oradaki yaşamlarını konuşuyorum.

Ama yanlış anlaşılmasın, The Urban Melody bir İstanbul’dan kaçış blogu değil 🙂 Bu kısım sitenin sadece bir kategorisi.

Yukarıda da bahsettiğim gibi yeni keşfettiğimiz bir mekan, okumayı sevdiğimiz bir kitap ya da evde kendimizi iyi hissettirmeyi sağlayacak basit dekorasyon önerileri de The Urban Melody’de. 2017 yılında Altın Örümcek’te En İyi Kişisel Blog kategorisi adaylarından olmayı başardık, umarım ödülleri de görürüz 🙂

Hemen hemen her gün içerik paylaşmaya çalışıyorum, uzun bir süre öğlen yemeğine çıkmayıp masamda yiyerek öğlen aralarını yazmaya ayırdım. Ya da akşamları farklı yazarlardan gelen yazıları, yaptığım röportajları editleyip sonraki gün yayınlıyorum. Son zamanlarda yazma sıklığım azaldı çünkü iş çıkışlarında Pilates eğitmenliği yapıyorum. İki işi aynı anda yapmak tamamdı da 3 işi aynı anda yapmak zor oluyor 🙂 Pilates eğitmenliği sürecimi ve bu konuyla ilgilenenlere tavsiyelerimi bir sonraki yazıya saklıyorum çok uzatmamak için.

Eğer siz de sağlıklı mekanları veya tarifleri denemeye meraklıysanız, yeni yerler keşfetmeyi seviyor, konser-festival-sinema izleyicisiyseniz The Urban Melody’yi takipte kalın ve ilerleyen dönemde daha da zenginleşen içeriğini kaçırmayın. Hatta siz de önerilerinizi paylaşın yayınlayım 🙂

Son olarak işte bu da Instagram Hesabımız, buyruuun: https://www.instagram.com/the_urbanmelody/

 

 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up