KEŞFET

Tatlı Bir Esinti – Island Breeze

Biz kadınlar için yaz aylarının en güzel taraflarından biri de kıyafetlerin hafiflemesidir. Kat kat giyindiğimiz kış aylarına nispet yapar gibi sıcağı hissettirmeyecek, renk renk, desen desen etekleri, elbiseleri üzerimizden çıkarmak istemeyiz. Yaz kıyafetlerini aksesuarlarla, sandaletlerle tamamlamanın verdiği keyif de ayrıdır, yaz gardırobu adeta kadının mevsimlik oyuncağıdır. Yazın verdiği o pozitif enerjiyi dışarıya yansıtmanın en iyi yollarından biridir.

Yaz gardırobunuzu daha da keyifli hale getirecek yeni bir marka ile sizi tanıştırmak istiyoruz, Island Breeze. Tiril tiril elbiseleriyle yaz melteminin verdiği hafiflik hissini üzerinizde taşımanızı sağlayacak. Markanın hikayesi de yazın izlerini taşıyor. 2017 yazında Yunan adalarını gezen iki kız arkadaşın yaptığı seyahatler sırasında bir mağazada saatler geçirmelerine neden olan, başlarından geçen hırsızlık olayından doğmuş bir fikir, bir sene sonra askılarda yerini alıyor.

Küçük bir Yunan adasında şehir için küçük denebilecek adli olay olarak bile kabul edilmeyecek adi hırsızlık vakasının ciddi bir olay halini almasıyla kameraların izlenmesini, polisin gelmesini beklerken harcadıkları saatler içinde iki arkadaşın aralarında geçen küçük konuşmaların, kah gülüp kah çalınan eşyanın verdiği üzüntüyle ağlarken fikre dönüşmesinin beden bulmuş hali Island Breeze. Aslında markanın adı da bu tatillerden ve bu olaydan geliyor. Bu iki arkadaş acısıyla tatlısıyla ama daha çok tatlısıyla geçen unutulmayacak harika bir yazın sadece anılarda kalmasını istememiş.

Gelelim Island Breeze koleksiyonuna, tam üzerine tak çık diye adlandırabileceğimiz yaz boyunca isterseniz plaja giderken, isterseniz şehirde günlük hayatınızda giyebileceğiniz farklı modellerden oluşuyor. En iyi taraflarında biri ise kumaşları… Tiril tiril tabirine yakışır kumaşları, yaz sıcaklarının karşısına tarz sahibi bir halde çıkmanızı sağlayacak. Özel olarak çalışılan farklı renklerdeki farklı desenleriyle de o günkü modunuzu dışarıya yansıtmanızı sağlayacak. Markanın en önemli değer tekliflerinden biri ise rahatlık! Island Breeze elbiseleri size stil sahibi rahatlığı garanti ediyor. Elbiselerin her biri tek başına size rahat şıklık sunuyor. Ama eğer biraz da kişisel dokunuş eklemek isterseniz de aksesuarlarla kişiselleştirmeniz her zaman mümkün, hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış.

Island Breeze elbiselerini internet sitelerinde görebileceğiniz gibi instagramda da @island_brz hesabını takip edebilirsiniz. Hesaplarında elbiselerle beraber tüm dünyadan farklı adalarda çekilmiş fotoğraflara da yer veriyorlar. Bir ada havası almak için birebir…

Marka fikrinin doğmasına neden olan hikayeyi bitirelim; mağazadaki kameraların izlenmesi, siestalarının bitmesiyle polisin gelmesi, olaya adlli bir vaka ihtimamı ile yaklaşıp şahitlerle konuşmaları, ipuçlarının takibi ile çalınan kişisel eşyanın izinin saatlerce sürülmesinin sonunda çalınan, sahibine geri donuyor ve bu trajikomik hikaye de ada insanının sıcaklığı ve Yunan polisinin içtenliği sayesinde bir markanın doğuşuna yol açan bu hikaye de mutlu sona ulaşıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HER KADININ GARDIROBUNDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN YATIRIM PARÇALARI

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up