GEZ-GÖR MEKAN

Toplanın Bu Hafta Sonu Kız Kıza Çıkıyoruz! İstanbul’daki En iyi Kokteyl Barlar

Ezgi’nin Bropubs yazısı çok ilgi görünce bunun “Girls Night Out” versiyonunu neden yazmıyoruz diye düşündük.  Gece hayatının oldukça kısıtlandığı, insanların eğlenmek için evlere çekildiği şu zamanlarda içkileri ve müzikleri güzel mekanları bir araya toplayıp hafta sonunun yaklaştığı bu yağmurlu Perşembe gününde biraz içinizi açalım dedik!

Hazırsanız İstanbul’da kız kıza gidilecek en iyi kokteyl barları listeliyoruz. Gece başlamadan hafif hafif ısınmanızı sağlayacak Spotify listesi de bonus.

Alexandra Cocktail Bar, Arnavutköy

Samimi ortamı, arkadaş canlısı misafirleri ve her biri ayrı özenle hazırlanmış kokteylleri ile Alexandra Cocktail Bar kız kıza Cumartesi eğlenceleri için en doğru adreslerden. Gündüz Türkçe ve yabancı klasiklerin sesinin yükseldiği, gece başladığında da hareketlenen Türkçe şarkılarla dans edebileceğiniz mekanın müzik listeleri ise ünlü DJ Yakuza’nın elinden çıkıyor.

Mekan Cuma ve Cumartesi günleri 03:00’e kadar açık.

5 Coctails and More, Asmalımescid

İstanbul gece hayatının bilindik ismi Oben Budak, bir kaç yıl öncesinin hit shot mekanı Tektekçi’nin kurucusu Berti Palambo, moda editörü Alexander Kokoskeriya ve en iyi barmen ödüllü Cengiz Bazarbaşı’nın ortak projesi 5 Coctails and More, şu sıralar eğlence için pek tercih edilmeyen Taksim’de adeta çölde bir vaha gibi.

Birbiri ardına tatmak isteyeceğiniz leziz kokteylleri ve güzel müzikleriyle kız kıza kutlama yapmak için aklınızda bulunması gereken mekanlardan. Favorim ve önerim mekanın rom ve votka bazlı kokteylleri, pişman olmayacaksınız.

Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar, Cihangir

Cihangir’de keyifle sohbet edip güzel kokteyller içebileceğiniz mahalle barı Geyik, daha sakin bir gece çıkması ya da Minimüzikhol’de kapanacak bir gecenin öncesinde kız kıza gitmek için ideal! Gecenin ilerleyen saatlerinde barın içinden sokağa taşan sohbetle birlikte mekandan yeni arkadaşlıklar edinmeden ayrılmanız çok güç görünüyor. Bence çok kalabalık olmayan çekirdek kız grubunuzla burada mahallenin sakinleriyle, mahalleli gibi çok keyifli vakit geçirilebilir.

Mitte, Karaköy

Şık dekorasyonu, zengin barı ve ferah iç düzeniyle güzel kıyafetler giyip iyi hissedeceğiniz keyifli bir mekan arıyorsanız doğru yer Mitte.

Burası diğer kokteyl barlardan farklı olarak oturma düzeni olan ve masa düzeninde yemek – içki ikilisi için tercih edilecek bir mekan, bu yüzden re-union’lar, doğumgünü kutlamaları ve sohbet etmek için ideal.

Any, Arnavutköy

Biliyorsunuz, gece hayatı son zamanlarda Arnavutköy – Bebek hattına kaydı.  Komşularına göre daha genç ve dinamik olan Any, sokakta toplanan kalabalıklar, mekandan dışarı taşan müzik ve güzel bir içki, siz ve arkadaşlarınıza güzel bir Cumartesi gecesi yaşatmak için yeter de artar bile.

Any’de Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri DJ performansları oluyor, haftanın yorgunluğunu gece yarısına kadar dans ederek  atmanız için ideal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İSTANBUL BROPUBS 

Efendi, Teşvikiye

Yoğun bir haftayı bitirdiniz, Cuma akşamı makyajınız hala bozulmadan işten çıkmayı başardınız, patronunuz canınızı çok sıkıyor ve rahatlamak için kokteyle ihtiyacınız var. En yakın kız arkadaşlarınızı arayın, Efendi bütün haftanın stresini atmanız ve hatta hafta sonu için enerji depolamanız için en uygun yer.

Yeniliklerden hoşlananlar için hazırladıkları 9 farklı kokteyl yanında, “ben bildiğimden şaşmam” diyenler için 6 klasik kokteyli sundukları menüleri, alttan gelen hafif müzik ve samimi ortamıyla Efendi, Avrupa Yakası’ndaki yeni favori barınız olacak! Kim bilir, keyfiniz yeterince yerine geldiyse sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek için başka bir yere bile geçersiniz 🙂

Bakkal Cocktail Bar, Moda

Gidenler bilir, Bozcaada’nın en lezzetli kokteyllerini yapan Bakkal’ın bir de Moda şubesi var. Siz de benim gibi Anadolu Yakası’nda oturup, şimdi hiç karşıya geçmeyeyim diyenlerdenseniz Bakkal tam siz ve kız arkadaşlarınıza göre. Yakınlarda oturan arkadaşlarınızı arayın, ister Cuma akşamüstü içkisine, isterseniz uzun geçecek bir Cumartesi gecesinin ön hazırlığı olarak gidin, her durumda keyif alacaksınız.

Finn, Karaköy

Barı dünya şampiyonlarına emanet bir kokteyl bar, Finn Karaköy. Akşamın erken saatlerinde başlayan sohbetin gecenin ilerleyen saatlerinde eğlenceye dönüştüğü mekan Finn, modunuzu yükseltmek için birebir. Alışılmış tatlardan farklı alternatifler sunan kokteyl menüsü ile ilgili tavsiyem erken saatte başlamamanız, tüm kokteyllerden deneyeceğim derken geceyi erken bitirmek zorunda kalabilirsiniz 🙂

Kız arkadaşlarınızla unutmak istemeyeceğiniz bir gecenin ilk adımı olarak iyi bir seçenek olabilir (unutmak isteme kısmını size bırakıyoruz:)

Atladığımız, burası da var ve çok güzel kokteyller yapıyorlar dediğiniz bir mekan varsa lütfen bize yazın! Yeter ki keşfedecek yeni yerler, denenecek güzel lezzetler olsun 🙂

 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up