AVRUPA GEZ-GÖR

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri

En iyi tanıdığım yerlerden biri de olsa seyahat öncesi her seferinde araştırıp, yeni yerler keşfetmeyi seviyorum. Bu sefer planımıza Londra’nın jazz ve rock barlarından serpiştirmek istediğimizden, listemize aldıklarımızı sizin için de sıralıyorum. Kısa zamanda tabii hepsine gitmek mümkün olmayacak ama o günkü rota ve lokasyona ve de mekanın programına göre seçim yapmayı planlıyoruz.

Ronnie Scott’s

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri: Ronnie Scott’s

Dünyanın en eski ve meşhur jazz barlarından biri olan Ronnie Scott’s Soho’da bulunuyor. Önceleri Sarah Vaughan, Count Basie, Miles Davis gibi isimlerin sahne aldığı mekan artık yeni yetenekleri de içinde bulunduruyor. Her gün farklı etkinlikleri var, ayrıca Late Night Show programı geç saatlere kadar devam ediyor. Barın üst katında ise blues, latin, jive, jazz, flamenko esintileri bulmak mümkün. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

47 Frith Street, Soho, W1D 4HT, ronniescotts.co.uk

606 Club

Chealse’de bulunan 606 Club, Londra’nın en hareketli jazz barlarından biri. Günümüzün en meşhur isimlerinin sahne aldığı barda her an bir ünlüye denk gelebilirsiniz. Jamie Cullum da kariyerinin ilk yıllarında burada çalıyormuş. Aslında üyelik sistemi olan mekana üye olmayanlar da girebiliyor ama aklınızda olsun yemek almadan sadece bir şeyler içemiyorsunuz.

90 Lots Rd, Chelsea, SW10 0QD, 606club.co.uk

NightJar

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri: NightJar

Burası özellikle kokteylleriyle çok meşhur, biz de sanırım buna gideceğiz. Shoreditch tarafında bulunuyor. East London turu yaptığınız bir günün sonuna eklenebilecek baya iyi bir kulüp. Her gün farklı etkinlikleri var, öncesinde takvimine ve sanatçılara bakmanızı öneririm. Yine önceden rezervasyon yaptırın derim.

Kansas Smitty’s

Kansas Smitty’s House Band adında bir grup varmış, daha sonra bu barı açıp adına da grubun ismini vermişler. Şık bir jazz bardansa daha rahat ve salaş bir ortamı var anladığım kadarıyla. Genellikle masalar paylaşımlı şekilde kullanılıyor. Pazartesi günleri hariç her gün canlı müzik var.

65 Broadway Market, E8 4QJ, kansassmittys.com

Jazz Cafe

Camden’da yer alan Jazz Cafe yukarıda en başta bahsettiklerim gibi ağır bir mekan değil. Daha rahat ve sosyal bir ortamı var. Dans pisti genellikle swing meraklıları tarafından dolup taşıyor. Jazz, blues, soul gibi farklı janraları da dinlemeniz mümkün.

5 Parkway, Camden, NW1 7PG, thejazzcafelondon.com

Boisdale

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri: Boisdale

Burası baya şık bir restoran. Hem dekorasyonu hem etkileyici whiskey menüsü ile farklı atmosferini hemen hissettiriyor. Belgravia, Bishopsgate, Mayfair ve Canary Wharf’ta şubeleri var. Aynı zamanda her güne özel farklı canlı performaslar düzenleniyor. Önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

boisdale.co.uk

Sebright Arms

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri: Sebright Arms

East London gününüze jazz değil de rock bar eklemek isterseniz burası doğru tercih olabilir. Biz listemize ekledik, yorumlarımı Instagram’dan paylaşacağım oradayken 😊 Hackney’in trendy barları arasında olan mekan, canlı müzik performanslarıyla çok tutulduğu kadar yemekleri ve craft bira seçenekleri ile de öne çıkıyor.

31-35 Coate St. London, E2 9AG, sebrightarms.com/

The Lexington

Buranın önünden kesin daha önce geçtim ama hiç gitmedim. Londra’da yaşayan tavsiyelerine güvendiğim bir arkadaşımın önerisi olduğu için listemize eklendi. Eğer Angel civarında olursanız ve iyi bir program varsa uğranabilir. Her gün farklı farklı programları var, örneğin: bu hafta Pazartesi-Salı pop,  Çarşamba 60’lar ve Rock’n Roll, Perşembe punk gibi. Siz yine de gitmeden bir bakın.

thelexington.co.uk

Spiritual Records

Londra Gece Hayatı, Popüler Jazz Barlar ve Alternatif Rock Bar Önerileri: Spiritual Records

Aynı arkadaşımın önerisiyle bir diğer mekan da Camden’da Spiritual Records. Özellikle open mic geceleriyle öne çıkıyor. Mekanın fiyatları da oldukça uygun, hatta bazı günler free ve diğer günler 21.30’a kadar free sonrasında 3£.

https://www.spiritualrecords.co.uk/

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EFSANE İSİMLERİN GEÇTİĞİ SOKAKLARDAN, MÜZİKSEVERLER İÇİN LONDRA KEŞİF REHBERİ


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up