GEZ-GÖR MEKAN

Martınez İstanbul

Bu ismi aklınızda tutun, çünkü önümüzdeki günlerde sıkça duyuyor olacaksınız, hatta duymaya başlamış bile olabilirsiniz.

Geçen haftasonu itibarıyla kapılarını misafirlerine açan Martinez İstanbul, Akmerkez’de Etiler tarafında cadde üzerinde yer alıyor. Konumunun verdiği avantajla alışveriş merkezinin içinden misafir kabul eden mekana, AVM’ye girmek istemeyenler ise cadde üzerindeki girişle kolaylıkla ulaşabilir.

İç mekan dekorasyonuyla göze çarpan Martinez, size açıkhavada oturma seçeneğini de veriyor. Dışarıda otursam caddenin gürültüsünden etkilenir miyim diye düşünmeyin. Dekorasyonda ustalıkla kullanılmış birkaç küçük nüans sayesinde Akmerkez’in önünde İstanbul’un en işlek caddelerinin birinin üzerinde oturduğunuzu unutuyor, güzel yemekler eşliğinde arkadaşlarınızla sohbete dalıveriyorsunuz.

 

Güzel yemekler deyip geçmek olmaz çünkü Martinez İstanbul, menüsünü özenle hazırlamış, üzerinde biraz konuşmak lazım. Menüye girmiş her yemek usta şeflerin elinden çıkarak masanıza geliyor. İlk gidişinizde denemeniz için tavsiye isterseniz, benim önerilerim Zeytinli Humus Salatası, Sushi, Çıtır Ördek, Kinoalı Salata, Bonfile Salata ve harika bir enginar püresi ile servis edilen Somon Izgara olacaktır. Ama menüden tadabildiklerim içinde benim highlight’ım Orman Meyveli Milföy. Öyle milföy deyip geçmeyin, bu milföy başka! Milföy hamuruna göre neredeyse hiç yağı olmayan baklava hamurundan yaplmış çıtır çıtır katlarının arasındaki limelı pastacı kremasının beklenmedik uyumundan ortaya çıkmış bu tat damağınızda kalacak. Öğle ya da akşam yemeği için gitmiş olun mutlaka tatlıya yer ayırın, denemezseniz çok şey kaçırırsınız.

Mekana girdiğinizde sizi bir an Paris’te gibi hissettiren, şehrin en yenisi Martinez’i denemek için birçok neden var. Yolunuz Akmerkez’e düştüğünde programınıza burayı da dahil edin, heyecanlı, dinamik, misafirperver, genç Martinez ekibinin sizi ağırlamasının tadı çıkarın.


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up