GEZ-GÖR MEKAN

Aşkla Kurulan Bir Hayalin Çiçek Açmış Hali MİSK

Geçen sene açılan MİSK Floral İstanbul Cafe’yi sanırım duymayan kalmadı. Eğer siz de instagram’daki fotoğraflarını görüp merak edip benim gibi bir türlü hala gitmediyseniz gelin MİSK nasıl bir yer beraber tanıyalım. Açıkçası Reşitpaşa’yı ben henüz keşfedemedim. Bir çok blog’da görmüşsünüzdür bangır bangır Reşitpaşa’nın popülerleşmesini yazıyor herkes ama sanırım ben biraz fazla üçgen içinde yaşadığım için bu yeni mekanları keşfetmem biraz geç oluyor 🙂 Dolayısıyla MİSK Floral Cafe’ye de henüz gitmedim ama ilk fırsatta mutlaka uğramak istiyorum.

Biraz internette araştırınca menüsünün az ama öz olduğunu okudum. Özellikle tatlıları aya iddialı görünüyor ancak benim ilgimi çeken asıl nokta smoothie bowl’ları oluyor. The Urban Melody instagram hesabını takip ediyorsanız arada smoothie bowl denemelerimi paylaşıyorum, hala tam istediğim kıvamı tutturamadım 🙂 O yüzden gidip doğru düzgün bir smoothie bowl mekanı keşfetmenin tam zamanı! Üstelik havalar da ısınmışken…Eğer bir çılgınlık yapıp kendinize hafta sonu tatlı ziyafeti vermek isterseniz çilekli nutellalı kruvasanı acayip bir şeye benziyor benden duymuş olmayın 🙂 İki yan kategoride sağlıklı beslenme yazıları paylaşıp burada böyle diyince olmuyor ama arada tatil gününde olur öyle:)

Bu mekanı bana merak ettiren bir diğer nokta ise buranın cafe olmasının yanı sıra aynı zamanda çiçekçi olması. Yani ne hem cafe ne çiçekçi…Bu da MİSK’i İstanbul’un en farklı ve eşsiz mekanlarından biri haline getiriyor. Pastel tonlardaki dekorasyonu, harika görünen çiçekleri, sağlıklı ve isteyene zarar tatlıları ile harika bir yere benziyor, şu fotoya bakın!

Hazal Şen ve Eda Erbilgin tarafından kurulan MİSK’te aynı zamanda mumlar ve çerçeveler de satılıyor. Tam benlik bir yer olduğuna eminim. Zaten güzel koku hastasıyım o yüzden fotolarına bakınca bile çiçekler, mumlar, meyveler efil efil oh mis 🙂 En yakın zamanda MİSK’le tanışmak dileğiyle 🙂

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HEALIN FOODS NİŞANTAŞI, SAĞLIKLI YEMEKÇİLERDE BİR YENİSİ


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up