GEZ-GÖR MEKAN

Must’ın Mekan Hali

İngilizce’nin zorunluluk bildiren fiili Must, hayatımıza Nişantaşı’nda yepyeni bir mekan olarak girdi. Bu fiilin verdiği sert tavır kesinlikle burada yok ama günün farklı saatlerinde farklı deneyimler yaşayacak olmanız ise bir Must!

Mim Kemal Öke Caddesi üzerinde bulunan Must’ı kaçırmanız imkansız çünkü caddenin griliğiyle çelişen peyzaj sayesinde dışarıdan hemen fark ediliyor.

İçeriye girdiğinizde kendinizi gizli bir bahçenin içinde, şehrin içinde ama şehirden uzak bir ortamda buluyorsunuz. Bahçenin sol duvarında Sedef Gali tarafından çizilmiş portre ise mekana ayrı bir gizem katıyor. Must’daki tek sanat eseri bu portre değil, mekanın çeşitli noktalarına serpilmiş tanınmış sanatçıların eserleri İstanbul’da görmeye çok alışık olmadığımız bir atmosfer yaratıyor.

Dekorasyonuyla tam puan alan Must, yemekleri ve kokteylleriyle iddialı! Yemek menüsü ve kokteyl listesi özenle hazırlanmış. Öne çıkanlar arasında ılık karides, ağır ateşte pişmiş dana yanağı, ördek ve siyah morina balığını sayabiliriz. Eğer kendinizi pizza yiyecek gibi hissederseniz mısırlı ya da köfteli pizzayı deneyebilirsiniz.

Kokteyl tavsiyelerimiz ise Must, Mim, On1 ve Reyhan. Bardaki işinin ehli mixoligistlerin elinden çıkma kokteyllerle karar vermeniz gerçekten zor olacak… İyisi mi siz çok karıştırmadan her gittiğinizde birini deneyin, favorinizi belirleyin.

Must’cıların deyimiyle ‘This must be the place!’


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up