KEŞFET

Bu Sıralar Hangi Dizileri İzlemeli? Netflix Önerileri

Uzun zamandır ne izlesek önerileri yazmamıştım ama havanın buzlaşmasıyla ‘hygge’ moduna girdiğimiz şu günlerde Netflix’te neler oluyor paylaşayım dedim 🙂

Bodyguard

6 bölümden oluşarak fazla uzatmıyor,

Londra sokaklarında geçmesi ve İngiliz aksanı,

Sürükleyici, heyecanlı ve merak uyandıran konusu,

Sevgili King in the North, Robb Stark’ın baş rolde olması… fazla söze gerek yok, polisiye seviyorsanız bu hap gibi Netflix dizisini sevebilirsiniz diye düşünüyorum.

Line of Duty

Yine İngiltere’de geçen ve benim biraz geç keşfettiğim sürükleyici polisiye dizi. Şimdiye kadar Netflix’te 4 sezonu yayınlanmış ve her sezon 6 bölümden oluşuyor. 2019’da ise 5.sezonu bekleniyor. Eve gitsem de izlesem diye bekliyorum, o kadar bağımlılık yarattı! Polisiye derken çok fazla aksiyon yok fakat diyaloglarıyla heyecanı yüksek tutmayı başarıyor. Her sezon ele alınan dava değişse de ana karakterler aynı ve bir şekilde ilk bölümden son sezona hikayeyi birbiriyle çok başarılı bağlıyorlar. Ters köşeli, sürprizli, insanı sinir edip gözleri acıyana kadar kendini izleten dizi.

The Haunting of Hill House

1959’da yayımlanan Shirley Jackson’ın romanından uyarlanan dizi hem korku/gerilim hem de bir aile dramı. 10 bölümden oluşan dizi her bölümün sonunda sizi hemen bir sonraki bölümü izlemeye itiyor. Atmosferi ve verdiği bazı mesajlarla da oldukça etkileyici. Bazılarına pek de korkunç gelmemiş ama özellikle ilk bir kaç bölümü gece karanlıkta yalnız izlemenizi pek tavsiye etmem 🙂

Narcos Mexico

Bildiğimiz Narcos dizisinin yeni sezonu mu, yoksa sıfırdan yeni bir dizi olarak mı yayınlandı emin olamadığım dizi. IMDB’de ve Netflix’te 1.sezon olarak görüldüğü için kafalar karışık ama sanırım yine de hikayenin Meksika ayağı olarak devam ettiği için bağlantısı var. Fazla uzadığı için şimdilik pek ilgimi çekmedi ve izlemedim. Yorumları okuyunca çok da beğenilmediğini görsem de bazıları tarafından sürprizli sonu yüzünden önerilmiş. Boşlukta şans verilebilir sanki.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MUTLULUĞUN FORMÜLÜNÜ DANİMARKALILAR BULMUŞ, HYGGE FELSEFESİ!


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up