KEŞFET ÖNE ÇIKANLAR

Şu Sıralar Netflix’te İzleyebileceğiniz Filmler

Film önerilerine bugün Netflix’te izleyebileceğiniz filmlerle devam ediyorum. Bu sefer farklı tarzlardan oluşmuş bir liste olacak, umarım seversiniz.

Jane 2017, imdb 7.8

Doğayla iç içe, yemyeşil, sakin ve huzurlu bir film izlemek isterseniz Jane Goodall’un hayat hikayesinin gerçek görüntülerle anlatıldığı bu belgesel biyografi tam aradığınız film olabilir. Hala hayatta olan 1934 İngiltere doğumlu Jane’in Afrika Tanzanya’daki araştırmalarını ve şempanzelere adadığı hayatını çarpıcı bir şekilde izleyiciyle buluşturan National Geographic yapımı belgeselin 2 de Emmy ödülü bulunuyor.

Darkest Hour 2017, imdb 7.4

Tarihi filmler seviyorsanız, üstelik de İngiliz tarihine meraklıysanız Darkest Hour; İkinci Dünya Savaşı sırasında başbakanlık görevine gelen Churchill’in başından geçen olaylara odaklanıyor. Aralarda kısaca Çanakkale’ye de atıfta bulunan film özellikle Dunkirk’e yoğunlaşıyor.

Churchill rolündeki Gary Oldman’a en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandıran filmin yönetmen koltuğunda Pride & Prejudice, Atonement, Hanna gibi filmlerin yönetmeni Joe Wright oturuyor.

The King 2019, imdb 7.3

İngiltere tarihinde biraz daha geriye gitmek isterseniz başrollerinde Timothée Chalamet ve Joel Edgerton’un yer aldığı Netflix orijinal yapımı The King’i izleyebilirsiniz. Shakespeare’in V.Henry’yi konu alan oyunundan sinemaya uyarlanan film tam bir karanlık Ortaçağ filmi.

İlk başta tahta çıkmaya çok da hevesli olmayan V.Henry babasının ölümünün ardından isteksizce tahta gelir. Tarihte 100 Yıl savaşları olarak bilinen Fransa-İngiltere arasında geçen savaşlara bir çok İngiliz Kral gibi V.Henry de dahil olur ve topraklarını genişletmek için Fransa’ya seferlere çıkar. Bu arada filmde Henry’nin evlendiği Fransız prenses Johnny Depp’in kızı Lily-Rose Depp’miş.

 Chef 2014, imdb 7.3

Filmin senaristi ve yönetmeni olan Jon Favreau aynı zamanda baş rol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Scarlett Johansson ‘dan Sofia Vergara’ya, Dustin Hoffman’dan Robert Downey Jr.’a bir çok isim filmde yer alıyor. İzlerken acıktıran, güldüren, vakit geçirmelik eğlenceli bir romantik komedi.

The Laundromat 2019, imdb 6.3

Oscar ödüllü Steven Soderbergh’in yönetmenliğini yaptığı The Laundromat’ın oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Gary Oldman, Antonio Banderas gibi dev isimler yer alıyor. 2016’da sızan Panama Belgeleri olayını ve vergi kaçakçılığını kendi üslubuyla anlatan, Netflix kataloğunda bulunan ilginç bir film. Oyuncu kadrosu hatırına izlenebilir.

22 July 2018, imdb 6.8

Bloody Sunday, United 93, Captain Phillips gibi çok başarılı filmlerin yönetmeni Paul Greengrass’ın 22 July’da yine gerçek olaylara dayanan gerilimli bir filmini izliyoruz. Film, 2011’de Norveç’te bir gençlik kampına yapılan saldırıyı ve sonrasında yaşanan siyasi, psikolojik ve mahkeme olaylarını konu alıyor.

Always Be My Maybe 2019, imdb 6.8

Vaktiniz ve ama çok da kafanızı yormadan, şöyle arkada aksın tatlı tatlı izleyeyim, izlerken biraz gülümseyip çok düşünmeyeyim derseniz, işte bu film kaliteli sayılabilecek bir romantik komedi.

The Platform 2019, 7.0

Son günlerde Netflix’te en çok izlenenler kategorisinde görmüş olabilirsiniz. Bir kaç gün önce izlediğim ve çok beğendiğim için Netflix önerileri listesinde yazmadan geçemedim. Gerilim, sci-fi seviyorsanız alt metinleri çok yoğun, etkileyici bir İspanyol yapımı. Her izleyenin farklı yorumlar yapabileceği ve bittikten sonra mutlaka filmle ilgili araştırıp okumak isteyeceği bir film.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ŞU SIRALAR EVDE İZLEMELİK SIMSICAK FİLMLER


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up