GEZ-GÖR MEKAN

Petra Coffee HQ: Meğer Ben Neler Kaçırmışım!

Petra Coffee ’yi aslında uzun zamandır tanıyoruz. Özellikle birkaç yıl önce Kanyon’da kurduğu kiosk ile adını duyurmuştu ve ana yerlerinin Gayrettepe’de olduğunu öğrenmiştik. Burayı da bilenler bilir ama bir de benim gibi adını duyup da hiç gitmemiş olanlarınız varsa, meğer biz neler kaçırmışız!

Şimdiye kadar Petra benim için kiosklarında uzun uzun demleyerek hazırladıkları lezzetli kahvelerinin dışında cookie ve bir iki kek seçeneği sunuyordu, asıl kaynak Gayrettepe HQ’sundaymıs! Birkaç kez önünden arabayla geçerek Gayrettepe’deki cafe’nin tahminimden büyük olduğunu dışarıdan görmüş ama içeri girmemiştim.

Bu Pazar günü kahvaltı için gittiğimizde ise gözlerime inanamadım. Kocaman bir restoran, harika bir kalabalık, sahipleriyle birlikte gezmeye gelmiş köpekler, modern ve vintage karışık bir dekorasyon, müthiş kokular, yılbaşı süsleri ve Jazz eşliğinde güleryüzlü çalışanlar. Başka bir dünyaya ışınlanmış gibi hissedip, kültür şoku yaşamak için birebir. Tüm bu atmosferin dışında Petra meğer sadece bir kaç çeşit kek ve harika kahve değilmiş, yediğim en başarılı omleti de burada yedim. Alıştığımız serpme kahvaltı burada yok ama birbirinden güzel ve doyurucu omlet seçeneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca hamburger, cheeseburger seçenekleri var. Kekler ve cookieleri de çok iyi görünüyordu ama tatlı yememek için onlardan uzak durdum.

Topağacı’nda da bir şubeleri bulunuyor ancak burası çok daha küçük. Eğer siz de benim gibi Petra’yı tanıyıp da ana merkezine bu kadar zamandır hala hiç gitmediyseniz mutlaka gidin! Tanımayanlar için ise daha da harika bir sürpriz olacak!

Büyük Photo Kaynak: Essentialist mag


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up