GEZ-GÖR MEKAN

Moda’da Gerçek Bir İtalyan Lezzeti, Pizzeria Il Pellicano

Modallıar Pizzeria Il Pellicano ile çoktan tanışmışlar ama Anadolu yakasını çok bilmeyen biri olarak ben yeni keşfettim ve bu tatlı mekanı hemen sizinle paylaşmak istedim.

Pizzeria Il Pellicano yaklaşık 2 yıl önce açılmış. Saint Joseph’ten birazcık aşağı doğru yürüdüğünüzde soldaki sokağın başında yer alıyor. Yanında tostçu, karşı çaprazında Lima Emlak var, mutlaka kolayca bulursunuz.

Mekanın kurucusu ve aynı zamanda şefi Salvatore tıpkı şarkıda olduğu gibi ‘un italiano vero’ – Napolili gerçek bir İtalyan!

Pizzaları gerçekten çok lezzetli, odun fırınında yapılıyor. Hamuru incecik ve 24 saat mayalandığı için mideyi rahatsız etmiyor. Beni bile rahatsız etmedi! Bizimkiler genelde Napoli tarzı pizzayı çok sevmiyorlarmış o yüzden Salvatore bizim alışık olduğumuz tarzda pizza yapıyor. Ancak eğer gittiğinizde sipariş vermeden önce Napoli usulü istediğinizi söylerseniz seve seve yapacaktır.

 

Napoli usulü pizza normal pizzadan daha küçük, kenarları pofuduk, ama içi ince ve ortası hafif ıslak gibi oluyormuş. Pizzalarda mozerella, parmesan, gorgonzola gibi peynirlerle birlikte İtalya’dan getirttikleri et ürünlerini kullanıyorlar.

Ayrıca günün spesiyalleri ve tatlı olarak da mis gibi tiramisuları var. Sadece Moda’ya eve sipariş hizmeti sunuyorlar ama bence en güzeli bu küçük ama sıcak mekanı görmeniz ve samimi Salvatore ve  kendisi de aşçı olan eşi Irmak’la tanışmanız.

Instagram’da takip etmek isterseniz tıklayın

Ana Foto Kaynak: Giuseppe Mancini, Zingarate

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ŞEHİRDEKİ YENİ MEKSİKALI LOS ALTOS


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up