KEŞFET

Festival Sezonu Açıldı! Bu Sene PSM Caz Festivali’nde Kimler Var?

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen PSM Caz Festivali geçtiğimiz günlerde başladı ve 1 Haziran’a kadar devam edecek. ‘Her müziğin cazı’ mottosuyla yola çıkan festival çatısı altında blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin çeşitli temsilcileri yer alıyor.

Dünyaca ünlü bir çok ismin yer alacağı caza doyacağımız festival programında panellerden film gösterimlerine, çeşitli atölyelerden açık hava etkinliklerine tam bir festival ortamı yaşayacağız.

PSM Caz Festivali Program detaylarına biraz bakacak olursak;

İlhan Erşahin’in Acoustic Trio, Electric Quartet ve İstanbul Sessions olmak üzere 3 farklı programı olacak. Kerem Görsel Trio & Ernie Watts ilgimi çeken diğer isimlerden. Eğer piyano caz seviyorsanız kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’nın yer aldığı bu gösteriyi kaçırmayın!

Pink Floyd ve The Beatles’ın ses teknisyenliğini yapmış olan İngiliz müzisyen Alan Parsons da, Alan Parsons Project ile festivalin öne çıkan isimlerinden biri.

Trompetin ustası, Grammy ödüllü sanatçı Chris Botti ile smooth cazın tadını çıkarabilirsiniz. Chris Botti müzik kariyerine Frank Sinatra, Buddy Rich, Aretha Franklin, Natalie Cole, Bette Midler, Paul Simon ve Sting gibi efsanelere kayıtlarda ve turnelerde eşlik ederek başlamış. Daha sonrasında ise farklı türleri harmanlayarak ortaya smooth cazın farklı bir versiyonunu çıkarmış.

Klasik müzik severler için klasikle moderni birleştiren piyanist Ayşe Deniz: Pure Piano kaçırılmaması gereken programlardan biri. Fazıl Say Şarkıları ve İzmir Süiti programını da tabi ki unutmayın.

Ayrıca Elif Çağlar, Enrico Macias, Diablo Swing Orchestra, Stavroz, Kürşad Deniz Trio & Sibel Köse, Julia Biel, kamaal Williams gibi daha pek çok isim festivalde yer alacak.

Diğer isimler ve biletler için şu adrese bakabilirsiniz: Buraya Tıklayın 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LONDRA’NIN DOĞUSUNDA BİR GÜN: SHOREDITCH, BRICK LANE, HACKNEY

 


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up