GEZ-GÖR MEKAN

Şehirdeki Yeni Meksikalı; Hola Los Altos!

Uzun süredir Instagram’da takip ettiğim ve gitmek için sabırsızlandığım Los Altos İstanbul’a sonunda bu hafta gidebildim! Bu güneşli Çarşamba gününde, henüz hafta sonu planları şekillenmeden Los Altos İstanbul’u tanıyın ve mükemmel kokteyllerinden eksik kalmayın isterim.

Meksika mutfağını sevmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Bol  malzemeli ve baharatlı etler, sıcacık tortilla ekmeklerine sarılı burritolar, eritilmiş peynirler, zengin soslar…. İçim giderek anlatmamdan anlamışsınızdır, Ezgi’nin sağlıklı yemek önerileri bir yana, genelde Meksika mutfağı benim için şu anlama gelir; bol karbonhidrat + et + kremsi guacamole = mükemmel hangover sabahı menüsü 🙂

Malum, Beyoğlu artık bildiğimiz Beyoğlu değil. Semtin eski şıklığına, hareketliliğine ve hissiyatına uygun mekan bulunca insan kaçırmak istemiyor.

Kokteyller Okay Güney’e Emanet!

Los Altos İstanbul, 45lik’in bulunduğu binanın teras katında (Eski CUE dersem hatırlarsınız belki)  yer alıyor ve şahane bir Tarihi Yarımada ve Boğaz manzarası var. Mekanın iç tasarımı Meksika ve Maya kültürüne ait objelerle zenginleştirilmiş ve tam bir Meksika restoranı ruhuna bürünmüş.

Okuduğuma göre Los Altos İstanbul’un menü danışmanlığını New York’ta 3 restoranı olan ve 3 yıldır Michelin tavsiyesi alan La Superior’u yöneten Meksikalı şef Felipe Mendez yapmış.  Kokteyl menüsü ise Indigo’nun bar şefi Okay Güney tarafından hazırlanmış.

Her Cuma&Cumartesi Canlı Müzik

Her Cuma & Cumartesi canlı müzik etkinliklerine yer bulabilmeniz için rezervasyon şart.  Mekan masa düzeninde ve haliyle çok geniş değil, o güzel kokteylleri içemeden kapıdan dönmenizi istemem.

Son olarak yediğim en iyi tacos’u burada yedim diyebilirim. Sanırım bunda yerel malzemeleri taaa ana vatanından getiriyor olmaları da etkilidir. Önerim başlangıcı birer tacos ile yapıp arada margaritanızı yudumlarken yavaş yavaş ana yemeklere geçmeniz. Ana yemek için de pek övgü alan  enchiladas’lardan birini  tercih edebilirsiniz.  Bu arada neredeyse tüm menü için vegan & vejetaryen seçenekleri de bulunuyor.  (Porsiyonlar büyük, tek başınıza bitiremeyebilirsiniz : )

Personel yemek seçimi konusunda çok yardımcı ve çok güler yüzlü. Hatta bu yazı için onlardan fotoğraf rica ettiğimde beni mekanın fotoğrafçısı Estefania’ya yönlendirip bu güzel fotoğrafları sizinle paylaşmama vesile bile oldular!

Olur da eski Beyoğlu mekanlarını özler, midenizi de güzel yemeklerle mutlu etmek isterseniz Los Altos İstanbul’u es geçmeyin!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ZANAATKAR MEKSİKALI CRAFT KTCHN


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up