KEŞFET

Şu Sıralar Evde İzlemelik Sımsıcak Filmler

Film önerileri paylaşmayalı uzun zaman olmuştu. Madem hepimiz evdeyiz o zaman sizinle beğendiğim bazı filmleri paylaşayım dedim 😊 Zaten herkes yeterince endişeli bir dönemden geçtiği için mümkün olduğunca dram depres paylaşmamaya çalışacağım. Bu yüzden de bugünkü ilk kategoriyi ‘sımsıcak filmler’ olarak seçtim 😊 Önümüzdeki günlerde farklı listeler paylaşmaya devam edeceğim.

Şu Sıralar Evde İzlemelik Sımsıcak Filmler

Little White Lies (Les petits mouchoirs) 2010, imdb 7.1

Marion Cotillard’dan François Cluzet’e, Gilles Lelloruce’tan Benoît Magimel’e Fransız sinemasının favori yıldızlarının oynadığı filmin yönetmenliğini Guillamue Canet’in yapıyor. En yakın arkadaşlarından birinin geçirdiği kaza sonrası yine de planladıkları tatile çıkmaya karar veren bir grup arkadaşın günlük sıkıntılarına, kafa karışıklıklarına, sırlarına ve aşklarına tanıklık ediyoruz. Aslında içinde dramatik öğeler de barındıran bu film bence içindeki komedi unsurlarıyla sımsıcak filmler listesinde olmayı hak ediyor.

The Peanut Butter Falcon 2019, imdb 7.7

Dakota Johnson, Shia Labeouf ve Zack Gottsagen’in baş rollerinde oynadığı, izlerken insanı gülümseten çok tatlı, samimi bir film. Normal hayatta bir araya gelmesini beklemeyeceğiniz iki karakterin şans eseri bir araya gelmesi ve başlarından geçen komik hikayelerin anlatıldığı sıcak bir yol filmi.

The Station Agent 2003, imdb 7.6

Peter Dinklage’ın, nam-ı diğer Tyrion Lannister, baş rolünde oynadığı filmin yönetmenliğini Thomas McCarty yapıyor. Farklı farklı sorunları olan üç farklı karakterin sıcak dostluklarının anlatıldığı sade ama etkileyici bir dram komedi.

The 100 Year-Old Men Who Climbed Out The Window and Disappeared 2013, imdb 7.1

Jonas Jonasson’un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan kara komedi filmin yönetmen koltuğunda İsveçli Felix Herngren oturuyor. Ana karakter Allan Karlsson’un upuzun hayatında Churchill’den Stalin’e tarihin bir çok önemli ismiyle tanışmasına tanıklık ederken bir yandan da günümüzde başından geçen maceraları izlediğimiz limonata gibi bir film.

Maudie 2016, imdb 7.6

Kanadalı ressam Maud Lewis’in gerçek hayat öyküsünün anlatıldığı filmin baş rollerinde muhteşem performansıyla Sally Hawkins ve Ethan Hawke yer alıyor. Dram film önermeyeceğim desem de o kadar etkileyici bir biyografi filmi ki önermeden geçemedim. Romatoid artrit rahatsızlığı nedeniyle konuşma ve yürüme güçlüğü çeken ve bu yüzden pek dışarı çıkamayan Maud, anılarını resmederek hayatına renk katan çok pozitif bir kadın.

The Descendants 2011, imdb 7.3

Filmin Hawaii’de geçmesi bile şu aralar izlemek için yeterli! Palmiyeler, okyanus, güneş…Baş rollerinde George Clooney ve Big Little Lies’tan hatırlayacağınız Shailene Woodley’in yer aldığı komedi drama alanındaki film, Kaui Hart Hemmings’in romanından sinemaya uyarlanmış. Yönetmeni Alexander Payne aynı zamanda Election, About Schmidt, Sideways, Paris je t’aime filmlerinin yönetmeni. Sideways ile Oscar aldı, bu filmle de 5 Oscar adaylığı var.

Karısının geçirdiği bir kaza sonucu komaya girmesiyle birlikte iki kızıyla baş başa kalan Matt, bir yandan kızlarını daha yakından tanımaya çalışken bir yandan da daha önceden bilmediği gerçeklerle yüzleşir.

The Urban Melody Instagram hesabını takip etmeyi unutmayın 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BU HAVALARIN İLACI EV SİNEMASI- İZLENEBİLİR AVRUPA SİNEMASI ÖNERİLERİ


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up