KEŞFET

Şu Sıralar Kafa Dağıtmak İçin Hangi Diziyi İzlesek?

Neyse ki hayatımızda artık dijital kanallar var da izleyecek, kafa dağıtacak içerikler bulabiliyoruz. Son zamanlarda izlediğim Safe, heyecanlı bir Netflix dizisi. Handmaid’s Tale ise hiç şüphesiz son yılların en çarpıcı dizisi. Bu kadar kasvetli bir havası olmasına rağmen insanı kendine bağlıyor. Şahsiyet ise en başarılı Türk yapımlarından, Puhu’nun bu seneki gözdesi.  Detaylar için aşağıya buyrunuz 🙂

The Handmaid’s Tale, IMDB 8.6

Margaret Atwood’un kitabından uyarlanan Handmaid’s Tale (Damızlık Kızın Hikayesi) ilk sezonuyla hepimizi etkilemeyi başarmıştı. Uzun bir bekleyişten sonra sonunda dizinin2.sezonu başladı hatta 5.bölüme geldi bile. Atwood’un romanında sona eren senaryo bu sezon senaristlerin elinde devam ediyor.  Oldukça hızlı ve heyecanlı başlayan yeni sezonda Gilead’teki cezalar çok daha sert ve şiddetli. Diziyi BluTV’den izleyebilirsiniz.

Safe, IMDB 7.5

Nam-ı Diğer Dexter, Michael C. Hall’un başrolünü oynadığı Netflix dizisi Safe son zamanlarda izleyip beğendiğim dizilerden biri oldu. Polisiye, dedektiflik türü hikayeleri seviyorsanız 8 bölümlük bu mini dizi ilginizi çekebilir.

 

Şahsiyet, IMDB 9.3

Türk dizilerine mesafeli duranları bile kendine çekmeyi başaran Şahsiyet, PuhuTV’de yayınlanan favori dizilerimden. Sadece Haluk Bilginer tek başına diziyi götürmeye yetse de Şebnem Bozoklu, Müjde Ar, Metin Akdülger, Hüseyin Avni Danyal ve Hümeyra gibi isimler de var. Bir de maalesef Cansu Dere başrol oyuncularından biri. Alzheimer hastası olduğunu öğrenen Agah Bey (Haluk Bilginer)’in bir anda seri katile dönüşmesini izliyoruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FARKLI COĞRAFYALARDAN KADIN YÖNETMENLERİN ELİNDEN ÇIKMIŞ 10 HARİKA FİLM

Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up