FITNESS İYİ HİSSET PILATES & YOGA & FITNESS

Egzersiz Motivasyon Önerileri

Etrafınızda spor salonuna yazılıp,  yarısından çoğunu çöpe attığını söyleyen birçok kişi görmüşsünüzdür. Yoğun iş temposu, fazla mesai, sosyal hayat derken siz de planladığınız düzenli egzersiz ve sağlıklı yaşam alışkanlığını bir türlü hayata geçiremiyor olabilirsiniz ancak ilk adımı attıktan sonra gerisi inanın çok daha kolay olacak.

İşte devamlılığı sağlamayı kolaylaştıracak bazı öneriler:

1- Eğer bir spor salonuna üyeyseniz, üye olduğunuz salon evinize ya da iş yerinize yakın olmalı.

2- Akşam iş çıkışı spora gidecekseniz direkt işten çıkınca gidin, eve uğrarsanız üşenip gitmekten vazgeçme ihtimaliniz artacaktır.

3- Eğer şansınız varsa spor eşyalarınızı salonunuzun dolabında bırakın ve dolapta birkaç ders yetecek temiz kıyafet bulundurun. Böylece ‘yanıma kıyafet almayı unuttum’ ya da ‘çanta taşımaya üşendim’ gibi bahaneleriniz olmayacak.

4- Spor salonu sadece koşu bandı ya da ağırlık demek değil. Bir çok spor salonunda çok çeşitli grup dersleri bulunuyor. Sevdiğiniz bir ders mutlaka çıkacaktır o yüzden salondaki grup derslerini denemekten çekinmeyin.

5- Eğer amacınız müzik dinlemek ya da çeşitli fitness app’lerini kullanmak değilse spor yaparken telefonunuzu yanınıza almayın. En azından gününüzün bir saatini telefon konuşmasız, e-mailsiz ve mesajsız geçirmek için kendinize izin verin.

6- Spor kıyafeti alışverişi insanı gerçekten motive ediyor. Rengarenk taytlar ve spor ayakkabılar ile kendinizi çok daha enerjik ve iyi hissedeceksiniz.

7- Yarım saat koşu bandında yürümek bile hiçbir şey yapmamaktan iyidir.

8- Bir planınız olduğunda nasıl ki gelen tekliflere  ‘bugün programım var, bir dahaki sefere’ diyorsanız, spor günlerinizin de müsait olmadığınız günlerden olduğunu unutmayın ya da programınızı spor sonrası olacak şekilde yapmaya özen gösterin.

9- Birkaç kez gittikten sonra bu rutine alışacaksınız, pes etmeyin.


Bunları da sevebilirsiniz

Scroll Up